W powiecie

Wielki sukces Pierwszaków z Łoniowa

Wielki sukces Pierwszaków z Łoniowa

Zespół Wesołe Śliweczki z klasy I Szkoły Podstawowej w Łoniowie zajął pierwsze miejsce w całorocznej klasyfikacji Grand Prix w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym “Zdrowo jem”. Śliweczki pokonały ponad 700 szkół z całej Polski.

Projekt o charakterze konkursu był zorganizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w Warszawie, pod honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Program miał na celu promocję zdrowego stylu życia wśród uczniów oraz zwiększenie świadomości na temat roli, jaką odgrywa zdrowa żywność i aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Nasza droga do sukcesu trwała cały rok szkolny i przebiegała w trzech etapach, związanych z porami roku: jesień, zima i wiosna. W każdym etapie uczniowie osiągali bardzo wysokie wyniki. W etapie jesiennym zdobyli I miejsce, w etapie zimowym V miejsce, a etap wiosenny zakończyli na miejscu II. Dzieci świetnie radziły sobie ze wszystkimi zadaniami i wykonywały je z dużym zaangażowaniem i przyjemnością. Uczyły się współpracy zespołowej, aktywnie uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych oraz w licznych konkursach. Promowały zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną w środowisku szkolnym i lokalnym.

– Bardzo cieszymy się, że nasza praca i wysiłek włożony w realizację zadań zostały docenione przez niezależną komisję konkursową w Warszawie. Jesteśmy dumni ze zwycięstwa oraz ze zdobytej rzetelnej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, która pozwoli nam na zmianę nawyków żywieniowych i świadomą zmianę stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam odnieś sukces i pokonać w wyścigu po zdrowie kilkaset polskich szkół- poinformowała Elżbieta Staszewska z zespołem Wesołe Śliweczki.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Źródło: UG Łoniów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Będzie przebudowa drogi powiatowej – ulicy Piłsudskiego w Koprzywnicy

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Druhowie z OSP Gałkowice ratują życie

tsa24.com6 maja 2021

Nowy blask zawichojskiej strażnicy

tsa24.com6 maja 2021