W powiecie

Wielki sukces Pierwszaków z Łoniowa

Wielki sukces Pierwszaków z Łoniowa

Zespół Wesołe Śliweczki z klasy I Szkoły Podstawowej w Łoniowie zajął pierwsze miejsce w całorocznej klasyfikacji Grand Prix w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym “Zdrowo jem”. Śliweczki pokonały ponad 700 szkół z całej Polski.

Projekt o charakterze konkursu był zorganizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w Warszawie, pod honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Program miał na celu promocję zdrowego stylu życia wśród uczniów oraz zwiększenie świadomości na temat roli, jaką odgrywa zdrowa żywność i aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Nasza droga do sukcesu trwała cały rok szkolny i przebiegała w trzech etapach, związanych z porami roku: jesień, zima i wiosna. W każdym etapie uczniowie osiągali bardzo wysokie wyniki. W etapie jesiennym zdobyli I miejsce, w etapie zimowym V miejsce, a etap wiosenny zakończyli na miejscu II. Dzieci świetnie radziły sobie ze wszystkimi zadaniami i wykonywały je z dużym zaangażowaniem i przyjemnością. Uczyły się współpracy zespołowej, aktywnie uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych oraz w licznych konkursach. Promowały zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną w środowisku szkolnym i lokalnym.

– Bardzo cieszymy się, że nasza praca i wysiłek włożony w realizację zadań zostały docenione przez niezależną komisję konkursową w Warszawie. Jesteśmy dumni ze zwycięstwa oraz ze zdobytej rzetelnej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, która pozwoli nam na zmianę nawyków żywieniowych i świadomą zmianę stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam odnieś sukces i pokonać w wyścigu po zdrowie kilkaset polskich szkół- poinformowała Elżbieta Staszewska z zespołem Wesołe Śliweczki.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Źródło: UG Łoniów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

tsa24.com13 września 2021

Wizytacja placu budowy zbiornika wody pitnej w msc. Góry Wysokie

tsa24.com9 września 2021

Ćwiczenia służb mundurowych w Zawichoście

tsa24.com8 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021

Festyn Rodzinny ” Szczepimy Się” w Szczytnikach

tsa24.com7 września 2021

Rozbrzmiał pierwszy dzwonek dla uczniów

tsa24.com1 września 2021

Kradzież ciągnika siodłowego DAF z naczepą ! Może masz jakieś informację ?

tsa24.com31 sierpnia 2021

Powrót z wakacji -o czym warto pamiętać?

tsa24.com30 sierpnia 2021

Piknik w Zajeziorzu

tsa24.com26 sierpnia 2021