W powiecie

Wielki sukces Pierwszaków z Łoniowa

Wielki sukces Pierwszaków z Łoniowa

Zespół Wesołe Śliweczki z klasy I Szkoły Podstawowej w Łoniowie zajął pierwsze miejsce w całorocznej klasyfikacji Grand Prix w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym “Zdrowo jem”. Śliweczki pokonały ponad 700 szkół z całej Polski.

Projekt o charakterze konkursu był zorganizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w Warszawie, pod honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Program miał na celu promocję zdrowego stylu życia wśród uczniów oraz zwiększenie świadomości na temat roli, jaką odgrywa zdrowa żywność i aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Nasza droga do sukcesu trwała cały rok szkolny i przebiegała w trzech etapach, związanych z porami roku: jesień, zima i wiosna. W każdym etapie uczniowie osiągali bardzo wysokie wyniki. W etapie jesiennym zdobyli I miejsce, w etapie zimowym V miejsce, a etap wiosenny zakończyli na miejscu II. Dzieci świetnie radziły sobie ze wszystkimi zadaniami i wykonywały je z dużym zaangażowaniem i przyjemnością. Uczyły się współpracy zespołowej, aktywnie uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych oraz w licznych konkursach. Promowały zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną w środowisku szkolnym i lokalnym.

– Bardzo cieszymy się, że nasza praca i wysiłek włożony w realizację zadań zostały docenione przez niezależną komisję konkursową w Warszawie. Jesteśmy dumni ze zwycięstwa oraz ze zdobytej rzetelnej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, która pozwoli nam na zmianę nawyków żywieniowych i świadomą zmianę stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam odnieś sukces i pokonać w wyścigu po zdrowie kilkaset polskich szkół- poinformowała Elżbieta Staszewska z zespołem Wesołe Śliweczki.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Źródło: UG Łoniów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Giełdowy Rynek Rolny- magazyny zwolnione od opłat

tsa24.com20 stycznia 2021

Budowa nowej stacji ujęcia wody coraz bliżej

tsa24.com19 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021