Fotorelacje

Wielki sukces „Wiślackiej Gwiazdki”

Wielki sukces „Wiślackiej Gwiazdki”

Sportowcy zebrali prawie 4 tys. zł. podczas turnieju charytatywnego „Wiślacka Gwiazdka”. Pieniądze przeznaczą na szczytny cel, zakup żywności dla najuboższych.

Organizatorem akcji był sandomierski klub „Wisła Sandomierz”. Celem turnieju była zbiórka pieniędzy na żywność dla najbiedniejszych rodzin oraz zabawek i słodyczy dla wychowanków Domu Dziecka w Łoniowie. Impreza odbyła się wczoraj, 18 grudnia na Hali Sportowej przy ul. Patkowskiego w Sandomierzu.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn – Wisła Sandomierz, SIARKA Tarnobrzeg, GKS Bełchatów, Wisłoka Dębica, KSZO Ostrowiec, drużyna kibiców KSZO Ostrowiec, Sokół Sokolniki i Wisła Annopol. Zwyciężyła Siarka Tarnobrzeg, sandomierski klub zajął drugie miejsce.

Każda z drużyn przekazała swoją koszulkę z podpisami na licytację. Dochód został przekazany na zakup żywności dla najuboższych rodzin w porozumieniu z Opieką Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Biletem wstępu była symboliczna cegiełka, czyli dowolna kwota przekazana do puszki. Sportowcy zebrali prawie 4 tys. zł, które w całości przeznaczą na zakup żywności, a zebrane słodycze i zabawki zawiozą do Domu Dziecka w Łoniowie.

– To pierwszy turniej charytatywny zorganizowany przez kibiców i klub Wisły. Chcieliśmy nie tylko pomóc potrzebującym, ale również zjednoczyć środowisko sportowe. Rodziny, które otrzymają naszą pomoc zostaną wytypowane przez Opiekę Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Nie spodziewałem się takiego odzewu, jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękuję naszym współorganizatorom. Firma Barbaras, uszyje czapki i szaliki dla dzieci z domu dziecka w Łoniowie, MOSIR zaoferował darmowe zajęcia na basenie, na które dzieci przywiezie firma transportowa Macieja Roda. Centrum Kształcenia TORUS przygotował paczki dla dzieci. To wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie kibice, którzy od kilku lat organizują takie akcje charytatywne oraz inicjatywy Zarządu SKS Wisły Sandomierz, którego prezesem jest Patryk Konopka, któremu również składam ogromne podziękowania- powiedział Sebastian Wieczorek- Prezes Klubu SKS Wisła Sandomierz.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019