W Sandomierzu

Wielkie sprzątanie brzegów Wisły

Wielkie sprzątanie brzegów Wisły

Edukacja ekologiczna, sprzątanie zaśmieconych brzegów Królowej Polskich Rzek oraz ognisko z kiełbaskami – to program akcji „Wielkie sprzątanie Wisły”, która odbędzie się w sobotę, 29 lipca w Sandomierzu.

Inicjatorem wydarzenia jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej przy współpracy z Gminą Miejską Sandomierz. RZGW zaproponował, aby akcja została wpisana w obchody Roku Wisły.

Wydarzenie ma na celu nie tylko zebranie śmieci z terenów nadwiślańskich, ale także poprawę świadomości ekologicznej mieszkańców miasta i osób, które korzystają z walorów Wisły. Zarówno biwakujący, jak i wędkarze zostawiają po sobie duże ilości odpadów, resztek po jedzeniu i butelek.

RZGW zapewni różnokolorowe worki na śmieci, każdy uczestnik akcji może sam zdecydować jakie śmieci chce zbierać np. plastik, papier czy inne odpady. Worki będzie można odebrać na statku „Syrenka”.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu zobowiązało się, że nieodpłatnie podstawi kontenery i zabierze śmieci.

Po zakończeniu sprzątania Burmistrz Sandomierza zaprasza wszystkich uczestników akcji na pieczenie kiełbasek przy ognisku.

-Mamy nadzieje, że do akcji oprócz pracowników instytucji miejskich przyłączą się mieszkańcy i wędkarze. Podczas sprzątania przeprowadzimy kampanię ekologiczną „Po prostu nie śmieć”- powiedziała Katarzyna Zioło, Asystent Burmistrza.

Sprzątanie rozpocznie się o godz. 10.00, zbiórka przy akwenie Atramentówka (Sandomierz lewobrzeżny) oraz przy wodomierzu na Bulwar im. Marszałka J. Piłsudskiego (Sandomierz prawobrzeżny).

plakat_A3_sprzątanie Wisły (Kopiowanie)

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021