sport

Wiosenny bieg z marzannami w Sandomierzu

Wiosenny bieg z marzannami w Sandomierzu

Uczniowie sandomierskich szkół obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny w sportowym stylu. Wzięli udział w biegu rekreacyjnym i zabrali ze sobą marzanny, które później topili w Wiśle.

Około trzystu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Sandomierza o godz. 11.00 wystartowało ze Stadionu Miejskiego przy ul. Koseły 3a. Bieg miał charakter rekreacyjny, biegacze pokonali dystans o długości 3 km.  Po dotarciu uczestników na Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego, komisja konkursowa wybrała zwycięzców wiosennych konkursów. Puchar za najładniejszą „Marzannę” otrzymało Gimnazjum nr 2 z Sandomierza, największą „Marzannę” przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Mokoszyna. Szkoła Podstawowa nr 4 z Sandomierza zwyciężyła w konkursie na najdłuższy lot Marzanny. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Miejsko Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu zorganizował również konkurs wiedzy o życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

-Dzisiejsza impreza ma charakter cykliczny, jest organizowana w ramach akcji Sandomierz Biega. Połączyliśmy tę akcję z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny i topieniem marzanny. Wprowadziliśmy nowy element czyli konkursy na najładniejszą i największą marzannę oraz na konkurs na najładniejszy lot marzanny. Poprzez konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim chcieliśmy zwrócić uwagę młodzieży na historyczny aspekt miejsca, w którym się znajdujemy. Nie wszyscy mieszkańcy wiedzą dlaczego sandomierski bulwar jest nazywany imieniem Józefa Piłsudskiego oraz, że marszałek 83 lata temu otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Sandomierza – powiedział Paweł Wierzbicki, dyrektor MOSiR w Sandomierzu.

Tekst: Kinga Kędziora – Palińska

Fot. K.K.Palińska / MOSiR Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Nagrody dla zawodniczek Ludowego Klubu Sportowego „Sandomierz”

tsa24.com2 grudnia 2020

Medale sandomierskich karateków

tsa24.com19 października 2020

II Jarski Bieg Na Zdrowie

tsa24.com5 października 2020

Mecz SPR Wisła Sandomierz vs SMS ZPRP Kielce – relacja

tsa24.com4 października 2020

Nowy klub Xtreme Fitness w VIVO! Stalowa Wola

tsa24.com30 września 2020

Fotorelacja i wyniki  III Leśnego Charytatywnego Festiwalu Sportu

tsa24.com28 września 2020

Zawodnicy Ring Sandomierz w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Karpat

tsa24.com24 września 2020

Trening na siłowni otwartej w ramach Narodowego Dnia Sportu

tsa24.com23 września 2020

“Świętokrzyskie kocha Sport”

tsa24.com21 września 2020