sport

Wiosenny bieg z marzannami w Sandomierzu

Wiosenny bieg z marzannami w Sandomierzu

Uczniowie sandomierskich szkół obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny w sportowym stylu. Wzięli udział w biegu rekreacyjnym i zabrali ze sobą marzanny, które później topili w Wiśle.

Około trzystu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Sandomierza o godz. 11.00 wystartowało ze Stadionu Miejskiego przy ul. Koseły 3a. Bieg miał charakter rekreacyjny, biegacze pokonali dystans o długości 3 km.  Po dotarciu uczestników na Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego, komisja konkursowa wybrała zwycięzców wiosennych konkursów. Puchar za najładniejszą „Marzannę” otrzymało Gimnazjum nr 2 z Sandomierza, największą „Marzannę” przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Mokoszyna. Szkoła Podstawowa nr 4 z Sandomierza zwyciężyła w konkursie na najdłuższy lot Marzanny. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Miejsko Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu zorganizował również konkurs wiedzy o życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

-Dzisiejsza impreza ma charakter cykliczny, jest organizowana w ramach akcji Sandomierz Biega. Połączyliśmy tę akcję z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny i topieniem marzanny. Wprowadziliśmy nowy element czyli konkursy na najładniejszą i największą marzannę oraz na konkurs na najładniejszy lot marzanny. Poprzez konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim chcieliśmy zwrócić uwagę młodzieży na historyczny aspekt miejsca, w którym się znajdujemy. Nie wszyscy mieszkańcy wiedzą dlaczego sandomierski bulwar jest nazywany imieniem Józefa Piłsudskiego oraz, że marszałek 83 lata temu otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Sandomierza – powiedział Paweł Wierzbicki, dyrektor MOSiR w Sandomierzu.

Tekst: Kinga Kędziora – Palińska

Fot. K.K.Palińska / MOSiR Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

MP w fitness akrobatyczny

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021