W Sandomierzu

Wiosna jako oręż wyborczy

Wiosna jako oręż wyborczy

Mijający tydzień przyniósł pewne zmiany w taktyce walki wyborczej między dwoma najważniejszymi kandydatami. To, co wspólne i dla burmistrza Marka Bronkowskiego, i dla posła Marka Kwitka, to wiosna jako oręż wyborczy.

Zwłaszcza poseł Kwitek robi co może, żeby ocieplić swój wizerunek, bo w Sejmie zaliczył poważną wpadkę pod tym względem. Krótko mówiąc zachował się nie elegancko w stosunku do protestujących w Sejmie rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi. Wytknięto mu to w internecie, a ze strony pana posła nie ma żadnej reakcji. Nie zaprzeczył, a pewnie tym bardziej nie potwierdzi. Widać, że ten incydent popsuł panu posłowi taktykę przedstawiania siebie jako bez miary oddanego Sandomierzowi. To zastanawiające dlaczego politycy chcący ocieplić swój wizerunek jakby uciekali od ludzi (chyba że są to dzieci) i pokazują się na tle przyrody.

Pan poseł postanowił pokazać wiosnę w Sandomierzu i przypomnieć trochę historię miasta. Stąd kwiatuszki, drzewka i zabytki. Co z tego jednak skoro “jedno babsko” cały czas wkleja informację o sejmowym incydencie i nawet nie odpuściła na stronie z okolicznościowymi życzeniami dla pana posła. Chyba przez to próbę ocieplenia wizerunku diabli wzięli, a brak reakcji na informację o sejmowym zajściu tylko powiększyło dysonans między kwiatuszkami, drzewkami i zabytkami, a wojującym i nie sympatycznym pisiorem jaki wyłania się z sejmowych korytarzy.

Inaczej pan burmistrz. Nie próbuje na siłę wmawiać sandomierskiej opinii publicznej, że jest kimś innym niż jest. Za to pan burmistrz nie pomija okazji pokazania się tam, gdzie w roku wyborczym trzeba się pokazać. A to na otwarciu sezonu motocyklowego, a to na pożegnaniu uczniów w szkole, a to na zebraniu działkowców, bo to ważny i liczny elektorat. Przy tym pan burmistrz sprytnie pokazuje się. Nie pcha się na czoło, nie eksponuje swojej osoby i zgrabnie to wychodzi, ot ktoś swój, taki spośród nas. Co ciekawe pan burmistrz nie pokazuje się w otoczeniu różnych polityków. Pewnie jako nie – pisowiec ma do tego mniej okazji, ale to właśnie buduje łagodny wizerunek, co wyborcy zdecydowanie bardziej lubią niż pokazywanie się w otoczeniu ministrów i innych ważnych polityków, a co chyba sobie upodobał poseł Kwitek.

Zobaczymy jak wizerunkowo panowie rozegrają nadchodzący majowy weekend. Czy trzeciego maja staną gdzieś obok siebie, czy nadal jak do tej pory nawet jak byli na jednej imprezie, to pokazują to jakby byli w tym samym miejscu, ale na różnych uroczystościach. Kto potrafi to lepiej rozegrać? Być może to już koniec czasu w którym opisujemy tylko tych dwóch kandydatów. O ile nam wiadomo niedługo swój start zgłosi kolejny kandydat. Powiemy tyle, że najprawdopodobniej ktoś z radnych. Mamy nadzieję, że będzie coraz ciekawiej.

Grzegorz Poniedzielski

 

Poniżej oświadczenie które wysłał do redakcji Pan poseł w dniu 01.05.2018

Oświadczenie

Oświadczam, że informacja, która znalazła się w artykule Pana Grzegorza Poniedzielskiego – „Wiosna jako oręż wyborczy”, dotycząca rzekomej mojej wpadki w Sejmie  i mojego nieeleganckiego zachowania w stosunku do protestujących rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi są zwykłym kłamstwem. Taki fakt nigdy nie miał miejsca, gdyż nie byłem w Sejmie w okresie trwającego protestu. Dlatego uważam, że rozpowszechnianie tej informacji, bez jej sprawdzenia jest nieetyczne i może mieć znamiona pomówienia. Narusza to również moje dobra osobiste, gdyż ma negatywny wpływ na mój wizerunek, jako osoby publicznej.

Powoływanie się Pana redaktora Grzegorza Poniedzielskiego na zamieszczony wpis na Facebooku Pani Iwony Bruśk – st. wykładowcy Zakładu Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nie jest do końca uzasadnione. Najlepiej informacje sprawdzać u źródła. Pragnę nadmienić, że zwróciłem się do Pani Iwony Bruśk o usunięcie tej informacji i przeprosin. Jeżeli nie zostanie to uczynione, podejmę wobec Pani Bruśk kroki prawne, gdyż zniesławienie jest przestępstwem – art. 212 § 2 k.k. Bardzo proszę o zamieszczenie mojego oświadczenia na stronie redakcji.

 

Z wyrazami szacunku

 

Poseł na Sejm RP Marek Kwitek

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021