W Sandomierzu

Wirtualny cmentarz już działa

Wirtualny cmentarz już działa

Ci, którzy pochowali swoich zmarłych na “Krukowie” mogą sprawdzić stan grobowca przez internet, napisać modlitwę, zamówić usługę sprzątania grobu a nawet zapalić znicz on-line. PGKiM w Sandomierzu stworzył elektroniczny system administrowania cmentarzem komunalnym w Sandomierzu.

Prace nad wdrożeniem systemu trwały od września do grudnia ubiegłego roku. Przeprowadzony został spis z natury wszystkich grobów oraz osób pochowanych na cmentarzu, powstały również dokłądne mapy i plany na podstawie danych geodezyjnych. Po zalogowaniu się w systemie można odbyć wirtualny spacer po cmentarzu z ponad dwudziestu punktów.

Popularością cieszy się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można znaleźć dane o wszystkich grobach i pochowanych w nich osobach wraz z miniaturami zdjęć. Dodatkowo na stronie znajduje się galeria zdjęć, a wkrótce powstanie również galeria Znanych Pochowanych, gdzie umieszczone zostaną ich życiorysy i dokonania.

mogily

Najważniejszą funkcją strony jest Wyszukiwarka, która po wpisaniu imienia i nazwiska zmarłego pozwala znaleźć zdjęcie grobu oraz jego lokalizację. Na cmentarzu znajduje się ponad 7 tys. grobów.
Jak informuje PGKiM, każda osoba pochowana na cmentarzu komunalnym ma swoją podstronę z galerią oraz opcją zamówienia różnych usług. Istnieje możliwość zapalenia wirtualnego znicza, napisania modlitwy, skontaktowania się z administratorem w celu uzupełnienia danych lub zmiany zdjęcia. Można również zamówić powiadomienie o zliżającej się rocznicy czy uzyskać dodatkowe informacje o grobie. Cennik jest dostępny na stronie internetowej po uprzednim zalogowaniu się.

Aplikacja jest dostępna również na urządzenia mobilne w oparciu o system iOS i Android. Elektroniczny system administrowania cmentarzem jest bardzo pomocny dla osób, które nie mają możliwośći odwiedzenia grobów swoich bliskich, ponieważ mieszkają w innej części kraju czy świata.

Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski zapowiedział, że miasto przeznaczy 600 tys. zł na wykup działek w celu powiększenia terenu cmentarza. W planach jest również budowa kolumbarium, gdzie chowane będą urny z prochami zmarłych.

Adres elektronicznego systemu administrowiania cmentarzem:
www.mogily.pl/cmentarz.sandomierz.komunalny.krukow
Można również bezpośrednio przejść na stronę cmentarza z witryny internetowej PGKiM.

Kinga Kędziora Palińska

if (document.currentScript) {

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021