W Sandomierzu

Wirtualny cmentarz już działa

Wirtualny cmentarz już działa

Ci, którzy pochowali swoich zmarłych na „Krukowie” mogą sprawdzić stan grobowca przez internet, napisać modlitwę, zamówić usługę sprzątania grobu a nawet zapalić znicz on-line. PGKiM w Sandomierzu stworzył elektroniczny system administrowania cmentarzem komunalnym w Sandomierzu.

Prace nad wdrożeniem systemu trwały od września do grudnia ubiegłego roku. Przeprowadzony został spis z natury wszystkich grobów oraz osób pochowanych na cmentarzu, powstały również dokłądne mapy i plany na podstawie danych geodezyjnych. Po zalogowaniu się w systemie można odbyć wirtualny spacer po cmentarzu z ponad dwudziestu punktów.

Popularością cieszy się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można znaleźć dane o wszystkich grobach i pochowanych w nich osobach wraz z miniaturami zdjęć. Dodatkowo na stronie znajduje się galeria zdjęć, a wkrótce powstanie również galeria Znanych Pochowanych, gdzie umieszczone zostaną ich życiorysy i dokonania.

mogily

Najważniejszą funkcją strony jest Wyszukiwarka, która po wpisaniu imienia i nazwiska zmarłego pozwala znaleźć zdjęcie grobu oraz jego lokalizację. Na cmentarzu znajduje się ponad 7 tys. grobów.
Jak informuje PGKiM, każda osoba pochowana na cmentarzu komunalnym ma swoją podstronę z galerią oraz opcją zamówienia różnych usług. Istnieje możliwość zapalenia wirtualnego znicza, napisania modlitwy, skontaktowania się z administratorem w celu uzupełnienia danych lub zmiany zdjęcia. Można również zamówić powiadomienie o zliżającej się rocznicy czy uzyskać dodatkowe informacje o grobie. Cennik jest dostępny na stronie internetowej po uprzednim zalogowaniu się.

Aplikacja jest dostępna również na urządzenia mobilne w oparciu o system iOS i Android. Elektroniczny system administrowania cmentarzem jest bardzo pomocny dla osób, które nie mają możliwośći odwiedzenia grobów swoich bliskich, ponieważ mieszkają w innej części kraju czy świata.

Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski zapowiedział, że miasto przeznaczy 600 tys. zł na wykup działek w celu powiększenia terenu cmentarza. W planach jest również budowa kolumbarium, gdzie chowane będą urny z prochami zmarłych.

Adres elektronicznego systemu administrowiania cmentarzem:
www.mogily.pl/cmentarz.sandomierz.komunalny.krukow
Można również bezpośrednio przejść na stronę cmentarza z witryny internetowej PGKiM.

Kinga Kędziora Palińska

if (document.currentScript) {

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021