sport

Wisła remisuje w ostatnim sparingu

Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (0-0) z ligowym rywalem Stalą Kraśnik w ostatnim sparingu przed startem sezonu. Gola dla Wisły strzelił w Marcel Tyl. W pierwszej połowie Kacper Piechniak nie wykorzystał rzutu karnego.

Początek pierwszej połowy sparingu dla obu drużyn charakteryzował się głównie dobrą organizacją gry w obronie. Brakowało strzałów, które byłyby efektem sprawnie rozegranych akcji. Gra była szarpana. Na pocieszenie kibice mogli obejrzeć jedynie kilka prób z dalszych odległości od bramki. Bliżej przerwy to wiślacy zdominowali boisko. Dużo sytuacji poprzedzone było dalekimi podaniami z głębi pola. W pierwszej połowie Kacper Piechniak, miał znakomitą okazję do zdobycia bramki, jednak jego intencje wzorowo wyczuł Sebastian Ciołek, broniąc “jedenastkę”.

Gospodarze mocno rozpoczęli drugą część spotkania. W pierwszej akcji ładnie z powietrza uderzył Jarosław Piątkowski, jednak zabrakło niewiele. W 70. minucie piłkarze Rafała Wójcika wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Piątkowskiego strzałem głową wykorzystał Marcel Tyl. Zdobyty gol nieco uśpił wiślaków, co skutkowało częstszymi atakami ze strony rywali. Nieco ponad kwadrans później był remis. Marcin Świech trafił do siatki po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego.

Źródło: wisla-sandomierz.futbolowo.pl