sport

Wisła wyeliminowana przez Granat Skarżysko-Kamienna

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (1-1) z czwartoligowym Granatem Skarżysko-Kamienna w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu, i odpadła z dalszych rozgrywek. Wisła prowadziła od 23. minuty po golu Kamila Bętkowskiego z rzutu karnego.

Wiślacy w początkowej fazie pierwszej połowy zmuszeni byli do obrony, jednak z czasem zaczęli przejmować inicjatywę. W przeciągu niecałych dziesięciu minut podopieczni Dariusza Pietrasiaka wypracowali trzy bardzo dobre sytuacje na strzelenie gola, jednak próby Jarosława Piątkowskiego i Piotra Pońskiego zakończyły się niepowodzeniem. W 23. minucie sandomierzanie znaleźli sposób na pokonanie w bramce Przemysława Michalskiego. Krystian Sornat został sfaulowany w polu karnym, czego następstwem było podyktowanie przez arbitra z Kielc rzutu karnego. Szansy nie zmarnował Kamil Bętkowski. Cztery minuty później doszło do niemal kopii sytuacji, jednak tym razem w “szesnastce” wiślaków. Zawodnik gospodarzy Bartosz Styczyński również wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie spotkania obraz gry nie uległ większej zmianie. W 60. minucie znakomitą okazję zmarnował Kacper Piechniak, którego strzał z trzech metrów obronił Michalski. Na trzy minuty przed końcem Styczyński ponownie pokonał golkipera Wisły, tym razem dając zwycięstwo i awans do ćwierćfinału rozgrywek.

3 kwietnia 2019, 16:15 – Skarżysko-Kamienna

Granat Skarżysko-Kamienna 2-1 Wisła Sandomierz

Bartosz Styczyński 27 (k), 87 – Kamil Bętkowski 23 (k)

Źródło: wisła-sandomierz.futbolowo.pl