sport

Wisła wygrywa z Siarką Tarnobrzeg

Piłkarze Wisły Sandomierz wygrali 2-1 (0-0) z ligowym rywalem Siarką Tarnobrzeg w meczu kontrolnym. Bramki strzelili nowo-pozyskani zawodnicy – Marcel Tyl i Witalij Dachnowśkyj.

Pierwsze trafienia obu zespołów nie zostały uznane przez pozycje spalone strzelców. Wiślacy wyszli na prowadzenie w 66. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jarosława Piątkowskiego, głową uderzył Marcel Tyl. Rywale wyrównali kilka minut później po ładnym uderzeniu z powietrza Pawła Mroza. Remis trwał tylko kilkadziesiąt sekund, bo WItalij Dachnowśkyj ograł w polu karnym obrońców i mierzonym strzałem trafił do siatki. Dobrą okazję z rzutu wolnego miał też Piątkowski, jednak nieznacznie chybił.

26 lipca 2019, 17:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-1 Siarka Tarnobrzeg