sport

Wiślacy bez wiosennego przełamania

Wisła Sandomierz przegrała 0-1 (0-1) z wyżej notowanym Podhalem Nowy Targ w ramach 22. kolejki małopolsko-świętokrzyskiej III ligi.

Wiślacy nadal nie mogą się przełamać na własnym stadionie, pozostając bez wygranej w rundzie wiosennej. W całościowym obrazie spotkania wiślacy dyktowali warunki gry. Zespół gości swój pierwszy, na dodatek bardzo niecelny, strzał oddał po pół godzinie gry. Wcześniej jednak piłkarze Wisły kilkukrotnie sprawdzili czujność w bramce Waldemara Sotnickiego.

W 12. minucie Dawid Korona uderzył z dystansu, ale znacznie się pomylił, posyłając futbolówkę nad bramkę. Najlepszą sytuacją do zdobycie gola gospodarzy była ta z 26. minuty, kiedy to Mateusz Lampart płasko podał wzdłuż linii bramkowej w “szesnastkę” przeciwnika, ale będący w znakomitej okazji Mateusz Michalski, minął się z piłką. W 32. minucie rywale wiślaków wykorzystali stały fragment gry. W odległości około 25 metrów od bramki Taras Jaworśkyj precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Kamila Szewczyka.

Po przerwie również Wisła nadawała rytm grze. Jedyną okazję piłkarze Podhala mieli w 47. minucie, kiedy to Jaworśkyj nie wykorzystał rzutu wolnego. W 51. minucie Lampart ładnym podaniem w tempo obsłużył Wojciecha Dziadzio, ten podał w pole karne, ale strzał Michalskiego pozostawał wiele do życzenia. W 79. minucie zawodnik gości Jarosław Lizak obejrzał drugą żółtą kartkę, a po chwili czerwoną, przez co był zmuszony opuścić boisko. Mimo liczebnej przewagi wiślacy nie oddali za wiele strzałów, a bramkarz Podhala, będąc przy piłce, celebrował każde wznowienie gry.

6 kwietnia 2016, 17:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy) Wisła Sandomierz 0-1 Podhale Nowy Targ, Taras Jaworśkyj 32′

Wisła: 32. Kamil Szewczyk – 13. Dawid Korona, 24. Daniel Beszczyński, 4. Mateusz Kolbusz, 23. Paweł Bażant (68, 14. Daniel Chorab) – 22. Mateusz Lampart (87, 15. Jakub Łata), 16. Marcin Sudy, 20. Fabian Burzyński (79, 11. Karol Szustak), 9. Mateusz Michalski, 10. Bartosz Szepeta (68, 19. Łukasz Bukała) – 6. Wojciech Dziadzio.

Podhale: 1. Waldemar Sotnicki – 27. Dawid Basta, 6. Daniel Mikołajczyk, 29. Mateusz Urbański, 16. Marcin Bobak (83, 33. Peter Drobňák) – 19. Rafał Komorek (59, 10. Rafał Gadzina), 20. Jarosław Lizak, 7. Sebastian Świerzbiński, 4. Taras Jaworśkyj (78, 22. Mirosław Jandura), 18. Jarosław Potoniec (87, 15. Jakub Luberda) – 8. Bartłomiej Pająk. żółte kartki: Michalski, Korona – Mikołajczyk, Urbański, Lizak. czerwona kartka: Jarosław Lizak (79. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Szymon Ubożak (Kielce)