Rozrywka

WITAMINA JAZZ 2021

WITAMINA JAZZ 2021

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają na coroczny cykl koncertów jazzowych pod nazwą WITAMINA JAZZ. Nasze wydarzenie to terapia półtonami dla wszystkich, którzy jesienną porą odczuwają brak dostatecznego wpływu dobrej muzyki na swój organizm. Niezwykłe połączenie wibrafonu i pianina, muzyka Grzegorza Ciechowskiego w oryginalnych aranżacjach, wieczór wypełniony soulowymi hitami i jedna z największych gwiazd polskiej sceny jazzowej – już od 28 października w Sandomierzu!

Bilety dostępne od 27 września w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, 27–600 Sandomierz), tel. +48 15 644 61 05 lub 882 928 877 lub na stronie www.kupbilecik.pl

 

Program:

LAPIDARIUM POD RATUSZEM, UL. RYNEK 1

28 PAŹDZIERNIKA

GODZ. 20:00

IREK GŁYK VIBES EXPRESSION

50TH BIRTHDAY TOUR

 

LAPIDARIUM POD RATUSZEM, UL. RYNEK 1

29 PAŹDZIERNIKA

GODZ. 20:00

BOLEWSKI | TUBIS

W PROJEKCIE „OBYWATEL JAZZ”

 

PORT KULTURY, UL. PORTOWA 24

30 PAŹDZIERNIKA

GODZ. 20:00

MARTYNA PUSZKA-MAZIARZ SEPTET

SOUL NIGHT PROJECT

 

PORT KULTURY, UL. PORTOWA 24

31 PAŹDZIERNIKA

GODZ. 20:00

AGA ZARYAN

***

IREK GŁYK VIBES EXPRESSION

50TH BIRTHDAY TOUR

IREK GŁYK – ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet (Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Marek Podkowa – saksofon, lider – wibrafon). Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk zostaje okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Kilka lat później zaczyna występować w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba). Od roku 2009 Irek Głyk prowadził swój rodzinny zespół  P.I.K. w którym muzykował ze swoimi dziećmi. Na perkusji Patryk Głyk, Irek Głyk – wibrafon i Kinga Głyk -gitara basowa. W roku 2017 w roli perkusisty rozpoczął współpracę w zespole swojej córki Kingi, koncertując z nią w wielu prestiżowych miejscach sceny światowej. Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt. „IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”. Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen, Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela, Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria, Norwegia, Indonezja, Portugalia, Rumunia).

PIOTR MATUSIK – pianista, kompozytor. Urodzony 5 czerwca 1991 roku w Bielsku-Białej. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. dr hab. Wojciecha Niedzieli. Znakomicie odnajduje się w roli sidemana w akustyczno – jazzowym kwartecie skrzypka Bartosza Dworaka podobnie jak w roli lidera zespołu Piotr Matusik Quartet wykonując kompozycje Chicka Corei. Poza jazzem zajmuje się również muzyką alternatywną, elektroniczną. Album „Polished” wydany przez słowacką wytwórnię Hevhetia zebrał wiele pozytywnych recenzji, w których podkreślano pianistykę Piotra Matusika oraz jego kunszt kompozytorski. Album „Tribute to Chick Corea” Piotr Matusik Quartet został wydany przez renomowaną wytwórnię płytową Universal Music Polska. Nagrody zespołowe oraz indywidualne I miejsce w międzynarodowym konkursie na kompozycję jazzową w Belgii – BJAZZ 2016 Grand Prix podczas 37 Jazz Juniors – Bartosz Dworak Quartet Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej – Bartosz Dworak Quartet I miejsce w siódmej edycji „Novum Jazz Festiwal” w Łomży (2014). II miejsce podczas International Jazz Contest 2011 – MDM Trio III miejsce podczas Krokus Jazz Festiwal 2013 – MDM Trio II miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach 2015

***

BOLEWSKI | TUBIS

W PROJEKCIE „OBYWATEL JAZZ”

Projekt „Obywatel Jazz” to powrót do kultowych piosenek Republiki i Obywatela G. C. Duet Bolewski & Tubis (Radosław Bolewski – perkusja, wokal; Maciej Tubis – fortepian, syntezator basowy), prezentuje je z energią i pasją, łącząc w unikatowy sposób, energetyczny przekaz tekstów Grzegorza Ciechowskiego z improwizacją. Muzycy mają na koncie dwa docenione przez dziennikarzy autorskie albumu: „Lunatyk” (2018) i „Bez końca” (2020). Koncerty i spotkania  z publicznością dają im najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzą tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet. Duet zagrał kilkadziesiąt koncertów w tym na wielu festiwalach jazzowych i rozgłośniach radiowych w Polsce. Gościli w audycjach radiowych u Marka Niedźwieckiego, Agnieszki Szydłowskiej czy Artura Rawicza, a ich utwory znalazły się na playlistach Radia Łódź, RDC czy 357.

O DUECIE:

„Płyta na dziś: Bolewski i Tubis „Lunatyk”. Radosław Bolewski perkusja i śpiew, Maciej Tubis fortepian, syntezator. Świetna… Słuchać koniecznie, a ja będę po nią sięgał w wiosennych audycjach”. – Marek Niedźwiecki na swoim blogu.

(…) „Trzeba wiele odwagi, bezkompromisowości, ale też swoistego luzu, by do jednego gara wrzucić jazz, również w wydaniu smooth, ale też pop, piosenkę liryczną i elektronikę i stworzyć
z tego nie tylko strawną, ale przede wszystkim intrygującą całość. A co więcej – efektów tego rzadko spotykanego połączenia świata songwritingu i improwizacji znakomicie się słucha!” (…) – Artur Szklarczyk – cgm.pl

***

MARTYNA PUSZKA-MAZIARZ SEPTET

SOUL NIGHT PROJECT

Projekt „Soul Night” to muzyczna podróż w czasie, w trakcie której usłyszymy oryginalne i nieoczywiste aranżacje znanych utworów tej stylistyki. Zespół zaprezentuje utwory takich artystów jak Aretha Franklin, Etta James, Stevie Wonder, Natalie Cole czy Phil Perry. Klimatyczne, przyjemnie kołyszące melodie i wyjątkowy głos wokalistki przeniosą słuchaczy w czułe historie miłosne, stanowcze wyznania miłości, czy emocjonalne rozstania.

MARTYNA PUSZKA-MAZIARZ

Przewodniczka w drodze kształcenia głosu, wokalistka, autorka tekstów. Studiowała wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 10 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Prowadzi stacjonarne studio piosenki w Sandomierskim Centrum Kultury i własne Centrum Kształcenia Głosu Kogucik w Opatowie. Prowadzi warsztaty wokalne, udziela się jako juror i wokalistka. Jako kierownik wokalny odpowiadała za powstanie dwóch musicali wystawianych przez Sandomierską Akademię Musicalu): „Przebudzenie Wiosny” oraz „The Road to Glory”. W roli trenera wokalnego udzielała się w etapie castingów do programu telewizyjnego „All Together Now”. Poznawanie głosu jest jej największą pasją.

***

AGA ZARYAN

NASTROJOWO

Aga Zaryan tworzy nowy skład. Jednym z nowych muzyków, z którym współpracuje Aga jest Szymon Mika. Charyzmatyczny gitarzysta młodego pokolenia. Aga o projekcie: „ bardzo cenię muzyczną wrażliwość i głębię w muzyce Szymona. Nie za głośno, ale z uwagą na każdy niuans i piękny muzyczny dialog. Zapraszam na odkrywanie razem z nami nowych dróg podczas kolejnych muzycznych podróży”

Aga Zaryan – głos

Szymon Mika – gitara

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym,  od lat uznawaną za najlepszą wokalistkę jazzową w Polsce (ankieta Jazz Top – magazynu Jazz Forum). Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija serca publiczności koncertując na całym świecie. Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności.

Dyskografia:

2002/2007 – “My Lullaby” – album CD – Złota Płyta

2006 – “Picking Up The Pieces” album CD – Poczwórna Platynowa Płyta

2007 – “Umiera piękno” – album CD – Podwójna Platynowa Płyta / Fryderyk

2008 – “Live at Palladium” – album 2CD/DVD– Poczwórna Platynowa Płyta

2010 – “Looking Walking Being” album CD – Podwójna Platynowa Płyta

2011 – “A Book of Luminous Things” album CD – Platynowa Płyta

2011 – “Księga olśnień” album CD – Złota Płyta / Fryderyk

2013 – “Remembering Nina & Abbey” – Platynowa Płyta

2018 – “What Xmas Means To Me”

2018 – “High & Low”

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021