W Sandomierzu

Wkrótce otwarcie nowego dworca autobusowego w Sandomierzu

Wkrótce otwarcie nowego dworca autobusowego w Sandomierzu

9 sierpnia o godz.2.05 na nowy Dworzec Autobusowy PSK w Sandomierzu przyjedzie pierwszy autobus relacji Leżajsk – Warszawa, zostanie powitany przez burmistrza miasta Marka Bronkowskiego.

Nowy dworzec został wybudowany po przeciwnej stronie dotychczasowej siedziby  dworca. Pasażerowie będą mogli wkrótce korzystać z poczekalni, info-kiosku, toalet, zrobić zakupy, a także zjeść ciepły posiłek w małej gastronomii. Na dworcu wybudowano 4 stanowiska dla autokarów.

Od marca 2018 roku w budynku dworca będzie funkcjonowała również informacja turystyczna obsługiwana w czasie sezonu turystycznego przez Sandomierskie Centrum Kultury.

-Mamy nadzieję, że nowy dworzec będzie odpowiadał wszystkim standardom, które powinien spełniać dworzec w mieście turystycznym, jakim jest Sandomierz – powiedziała Katarzyna Zioło, Asystent Burmistrza.

Od 9 sierpnia zmieni się  organizacja ruchu na ul. 11 Listopada i Wojska Polskiego. Na tych ulicach, inaczej niż do tej pory będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Dworzec będzie prowadzony przez operatora zewnętrznego, firmę DAK z.o.o, która prowadzi również dworce w  innych miastach m.in. w Katowicach i Bielsku Białej.

W okolicy dworca powstanie również rondo najazdowe, za jego budowę będzie odpowiedzialny Powiatowy Zarząd Dróg. Przetarg został już ogłoszony.

Decyzją magistratu budynek starego dworca  zostanie przekazany na utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej. Miasto jest na etapie konstruowania wniosku w celu pozyskania środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego, ponieważ budynek wymaga remontu i prac adaptacyjnych.

IMG_0178 (Kopiowanie)

IMG_0180 (Kopiowanie)

K.K.Palińska

2 komentarze

Komentarze

  1. heh

    27 lipca 2017 at 20:05

    Ale nędza… czas w sandomierzu stanął chyba w latach 90.

  2. Teresa

    28 lipca 2017 at 12:35

    Może się okazać, że o 2 w nocy nie będzie podróżnych i jak to drzewiej mówiono “cały pogrzeb na nic”. Głupio będzie jak Burmistrz będzie stał jak … i czekał na pustego busa. Proponuję zmontować ekipę z Panią Asystent na czele, która będzie udawać pasażerów. Wsiądą z pustymi walizkami w Stalowej Woli, a wysiądą w Sandomierzu.Przekaz propagandowy będzie należycie udokumentowany i można będzie ogłosić kolejny sukces!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Wieniec Gminy Łoniów wyróżniony na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie

tsa24.com28 września 2020

Pamięci zastrzelonych górników

tsa24.com25 września 2020

Amazonki promowały profilaktykę raka piersi

tsa24.com25 września 2020

Pierwsza wojna śmieciowa.

tsa24.com24 września 2020

VII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

„Jesienny ogród muzyczny” – koncert Tria Saksofonowego Moderato

tsa24.com24 września 2020

Dzień przedszkolaka w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

Noc Muzeów w Zamku Królewskim w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

Podziękowania dla Rafała Dybowskiego

tsa24.com23 września 2020