kultura i rozrywka

Wkrótce otwarcie pracowni ceramicznej w Łoniowie

Wkrótce otwarcie pracowni ceramicznej w Łoniowie

Już wkrótce w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie swoje podwoje otworzy pracownia ceramiczna. Uroczyste otwarcie połączone z warsztatami dla dzieci zostało zaplanowane na 15 czerwca 2021 roku. Zajęcia toczenie na kole, tworzenia przedmiotów z gliny, wypalania, szkliwienia będą się odbywać cyklicznie od nowego roku szkolnego.

Pracownia będzie dostępna zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Fachową opiekę nad pracownią będzie sprawować instruktor plastyk Zdzisława Drach. Praca z gliną pozwala uwolnić wyobraźnię i stworzyć unikatowe przedmioty artystyczne własnego projektu. Zajęcia z ceramiki otwierają nam wielowymiarowe odczuwanie świata, poprawiają koncentrację, rozwijają ekspresję plastyczną, wyobraźnie i uczą współdziałania w grupie. Jest to wspaniały sposób na wyrażenie siebie i odnalezienie swego miejsca w świecie sztuki.

Podopieczni pracowni będą uczyć się tworzyć przedmioty z gliny, zapoznają się z procesem technologicznym, metodami zdobienia oraz wypalania gotowych prac w piecu ceramicznym.

Zakup wyposażenia pracowni ceramicznej jest wynikiem pracy GOK-u w Łoniowie w Partnerskim Zespole Kooperacji Powiatu Sandomierskiego i Gminy Łoniów powołanym w ramach realizacji projektu „Liderzy Kooperacji”, także dofinansowania z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Projekt partnerski „Liderzy kooperacji” realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, działanie: 2.5 Skuteczna pomoc społeczna.

Jednym z działań zrealizowanych w ramach działań projektowych było utworzenie w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie pracowni ceramicznej z zakupem pieca do wypalania gliny, koła garncarskiego, gliny, materiałów i innego wyposażenia pracowni. Sfinansowany został także II stopniowy kurs doszkalający w dziedzinie rzemiosła artystycznego „ Ceramika w edukacji artystycznej i terapii” uprawniający do samodzielnego prowadzenia pracowni ceramicznej dla pracownika GOK-u, który fachowo poprowadzi organizowaną pracownię.

Źródło Gmina Łoniów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021