sport

Wkrótce świętokrzyskie finały największego turnieju dla dzieci

Wkrótce świętokrzyskie finały największego turnieju dla dzieci

Dzieci z woj. świętokrzyskiego będą miały szansę zagrania na Stadionie Narodowym. Rozpoczynają się finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie czyli „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.  

24 i 25 marca rozegrane zostaną finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie świętokrzyskim. Poznamy wtedy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Do trwającej, XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które w województwie świętokrzyskim zostaną rozegrane 24 i 25 marca na terenie klubu sportowego GOKSIR przy ul. Rełowej 1 w Nowinach.

Podczas dwóch dni rozgrywek zobaczymy w akcji 708 zawodników z 14 okręgów, czyli największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z województwa. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się Kielce wraz z powiatem kieleckim oraz okręg buski. Łącznie na finałach w Nowinach pojawi się aż 77 drużyn, z czego najwięcej – 28 zespołów – zagra w najstarszej kategorii wiekowej.

Wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie piłkarskie święto i niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników oraz wspierających ich kibiców. Chłopcy i dziewczynki z całego kraju będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami, a trenerzy, rodzice oraz kibice na własne oczy zobaczą, jak rozkwitają talenty przyszłych reprezentantów Polski. Na wszystkich uczestników czekać będą medale, nagrody i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko to przy fantastycznej oprawie rozgrywek i w doskonałej atmosferze fair play.

30.04.2016 TURNIEJ Z PODWORKA NA STADION

Finaly_wojewodzkie_Z_Podworka_na_Stadion_o_Puchar_Tymbarku-fot.Cyfrasport-PZPN_2_LQ (Kopiowanie)

Finaly_wojewodzkie_Z_Podworka_na_Stadion_o_Puchar_Tymbarku-fot.Cyfrasport-PZPN_3_LQ (Kopiowanie)

Fot. Cyfrasport/PZPN

Tekst: Marek Buklarewicz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

MP w fitness akrobatyczny

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021