Kronika Policyjna

“Wnuczek” wpadł w Stalowej Woli

“Wnuczek” wpadł w Stalowej Woli

Policjanci ze stalowowolskiej komendy zatrzymali podejrzanego o oszustwo metodą na wnuczka. Tym razem mężczyzna, którego przestępca próbował oszukać, zorientował się w sytuacji i skontaktował z policjantami, którzy zastawili zasadzkę. Wpadł w nią 44-latek, który przyszedł odebrać pieniądze. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności przestępstwa.

W piątek tuż po południu, w jednym ze stalowowolskich mieszkań zadzwonił telefon, który odebrał 85-letni mieszkaniec Stalowej Woli. W słuchawce telefonu odezwał się mężczyzna podający się za jego wnuczka. Rozmówca mówił, że jest sprawcą wypadku drogowego i potrzebuje pieniędzy w kwocie 28 tysięcy złotych. Senior domyślając się, że może być to próba oszustwa postanowił kontynuować rozmowę. W międzyczasie 85-letni mężczyzna o całej sytuacji powiadomił policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy rozpoczęli ustalenia. Wynikało z nich, że sprawca może przyjść do mieszkania po pieniądze. Po kilku minutach do mieszkania seniora, zapukał mężczyzna, któremu według instrukcji 85-letni mężczyzna miał przekazać kopertę z pieniędzmi. Mężczyzna ten natychmiast został zatrzymany. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, który przyjechał po 28 tysięcy złotych. Fałszywy „wnuczek” trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności przeprowadzone w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, że 6 września br. 44-latek działając w podobny sposób w Ropczycach oszukał kobietę na 15 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa.

Wczoraj mieszkaniec powiatu sandomierskiego został doprowadzony do sądu w Stalowej Woli, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021

Zima na sandomierskich drogach

tsa24.com10 lutego 2021

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

tsa24.com8 lutego 2021

 Nietrzeźwy 73 latek nie ustąpił pierwszeństwa tirowi

tsa24.com3 lutego 2021

Sprawcy kradzieży katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

tsa24.com1 lutego 2021

Zabezpieczone nielegalne automaty z gminy Obrazów

tsa24.com1 lutego 2021

Zamiast konfitur narkotyki

tsa24.com1 lutego 2021