Kronika Policyjna

“Wnuczek” wpadł w Stalowej Woli

“Wnuczek” wpadł w Stalowej Woli

Policjanci ze stalowowolskiej komendy zatrzymali podejrzanego o oszustwo metodą na wnuczka. Tym razem mężczyzna, którego przestępca próbował oszukać, zorientował się w sytuacji i skontaktował z policjantami, którzy zastawili zasadzkę. Wpadł w nią 44-latek, który przyszedł odebrać pieniądze. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności przestępstwa.

W piątek tuż po południu, w jednym ze stalowowolskich mieszkań zadzwonił telefon, który odebrał 85-letni mieszkaniec Stalowej Woli. W słuchawce telefonu odezwał się mężczyzna podający się za jego wnuczka. Rozmówca mówił, że jest sprawcą wypadku drogowego i potrzebuje pieniędzy w kwocie 28 tysięcy złotych. Senior domyślając się, że może być to próba oszustwa postanowił kontynuować rozmowę. W międzyczasie 85-letni mężczyzna o całej sytuacji powiadomił policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy rozpoczęli ustalenia. Wynikało z nich, że sprawca może przyjść do mieszkania po pieniądze. Po kilku minutach do mieszkania seniora, zapukał mężczyzna, któremu według instrukcji 85-letni mężczyzna miał przekazać kopertę z pieniędzmi. Mężczyzna ten natychmiast został zatrzymany. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, który przyjechał po 28 tysięcy złotych. Fałszywy „wnuczek” trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności przeprowadzone w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, że 6 września br. 44-latek działając w podobny sposób w Ropczycach oszukał kobietę na 15 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa.

Wczoraj mieszkaniec powiatu sandomierskiego został doprowadzony do sądu w Stalowej Woli, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uwaga Cyber-przestępczość! Fałszywe i niebezpieczne e-maile

tsa24.com20 października 2020

Pracownik Gminy Dwikozy z Covid 19- W szkole panika.

tsa24.com15 października 2020

Wypadek drogowy w Klimontowie

tsa24.com15 października 2020

Jak wygląda nasz stosunek do obowiązku zakrywania ust i nosa?

tsa24.com14 października 2020

Ponad 5 tysięcy ulotek informacyjnych trafi do sandomierskich seniorów

tsa24.com13 października 2020

Wypadek drogowy w Sandomierzu

tsa24.com12 października 2020

Mężczyzna wpadł do studni

tsa24.com12 października 2020

Na nieużytkach rolnych 18-latek uprawiał konopie

tsa24.com9 października 2020

22 – latek odpowie za posiadanie narkotyków

tsa24.com9 października 2020