W Sandomierzu

Wojciech Czerwiec kandydatem na burmistrza Sandomierza

Wojciech Czerwiec kandydatem na burmistrza Sandomierza

W imieniu grupy mieszkańców, którzy w zbliżających się wyborach samorządowych skupiać się będą wokół Komitetu Wyborczego Wyborców „Sandomierskie Porozumienie” pragniemy Państwu zaprezentować krótką historię i ideę naszego projektu oraz przedstawić kandydata na Burmistrza Sandomierza.

Miejsce naszego spotkania – u stóp figury Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej, pochodzącej z 1776 r., nie zostało wybrane przypadkowo. Chcemy podkreślić, że wartości chrześcijańskie i patriotyzm są dla nas bardzo ważne. Pod tą figurą w czasach zaborów i już po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. odbywały się wiece niepodległościowe i uroczystości patriotyczne.

DRUŻYNA FIGURA

Mając na uwadze dobro naszej małej ojczyzny – Sandomierza i Ziemi Sandomierskiej chcielibyśmy przyczynić się do ich rozwoju. Nie zamierzamy krytykować rządzących, uważamy jednak, że pewne rzeczy można robić lepiej, inaczej rozkładać akcenty i rozdzielać środki.

Sandomierskie Porozumienie istnieje od 2014 r. i wywodzi się z Sandomierskiego Porozumienia Prawicy, które działało w samorządach miejskim i powiatowym nieprzerwanie od 2002 roku oraz komitetu wyborczego „Kocham Sandomierz”, którego przedstawiciele zasiadali w radzie miasta w latach 2006 – 2014.

Czerwiec Wojtek

Naszym kandydatem na Burmistrza Miasta Sandomierza jest Wojciech Czerwiec lat 59, żonaty, ojciec dwóch dorosłych córek, prowadzi wraz z żoną Lidią hurtownię z artykułami chemicznymi i papierniczymi. Absolwent Collegium Gostomianum i Politechniki Krakowskiej, mgr inż. budownictwa lądowego Człowiek prawy, szlachetny, godny zaufania. Działacz społeczny i samorządowy, mocno zaangażowany w sprawy swojego miasta i społeczności lokalnej. Radny V, VI i VII kadencji, w latach 2014-2016 wiceprzewodniczący rady miasta. Od 2008 roku wiceprezes zarządu stowarzyszenia Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Katedralnego, za działalność w zakresie ochrony zabytków w 2017 r. został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Złotą Odznaką za Opiekę nad Zabytkami”. Od 2008 roku Kwestor Kapituły Stowarzyszenia Wychowanków Collegium Gostomianum, a od 2012 r. Wicekanclerz Kapituły. Organizator zjazdów absolwentów. Od wielu lat działa w  Stowarzyszeniu „Kocham Sandomierz”, pomagającego mieszkańcom w czasie likwidacji skutków powodzi w 2010 r. Bierze udział w akcjach charytatywnych, koncertach i zbiórkach na chore dzieci. Kompetentny i zawsze dobrze merytorycznie przygotowany na sesje i komisje radny, niezwykle sumienny w kontaktach z mieszkańcami.

Uważamy, że jest on bardzo dobrym kandydatem na burmistrza naszego miasta, zna problemy i sprawy bieżące miasta i jego samorządu, a swoje wieloletnie doświadczenie i inteligencję umiejętnie wykorzysta dla dobra miasta i jego mieszkańców.

DRUŻYNA STUDNIA

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021