W Sandomierzu

Wojewódzkie dofinansowanie dla Sandomierza

Wojewódzkie dofinansowanie dla Sandomierza

W  Starostwie Powiatowym w Sandomierzu marszałek Adam Jarubas i Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa uroczyście podpisali pre-umowy na dofinansowanie 3 projektów dotyczących rewitalizacji Sandomierza, rozwoju kardiologii w sandomierskim szpitalu oraz termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminie Łoniów. 

-Te projekty pokazują skalę zaangażowania i wysiłek samorządowców oraz dyrekcji sandomierskiej lecznicy, którzy przygotowali bardzo dobre aplikacje. Widać, jak dzięki unijnym środkom zmienia się Sandomierz i powiat sandomierski – podkreślał marszałek Adam Jarubas. W spotkaniu uczestniczył również radny Sejmiku Andrzej Swajda.

Bardzo wysokie dofinansowanie – 23 miliony zł. otrzyma projekt „Rewitalizacja Sandomierza – miasta dziedzictwa kulturowego i rozwoju” . Jego wartość całkowita wynosi 39 mln złotych. Środki z RPO – 1,8 mln zł. trafią również do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Tam będzie realizowany projekt „Diagnostyka chorób serca i leczenie zawałów na najwyższym poziomie’’ o wartości 3 mln 445 tys. zł.  Natomiast projekt pn. „Głęboka termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie gm. Łoniów” o wartości całkowitej prawie 8 mln złotych, otrzyma prawie 6 mln złotych dofinansowania z RPO.

Uroczystość połączona była z konferencją prasową na temat wykorzystania środków z RPOWS i PROW na terenie powiatu sandomierskiego.

Marszałek odwiedzi także Inkubator Spożywczy w Dwikozach, gdzie spotka się z nowym zarządem Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej.  W Bukowej, gm. Osiek natomiast spotka się ze strażakami ochotnikami z OSP Bukowa, która w 2019 roku będzie obchodzić jubileusz 90-lecia istnienia.

srodek

Biuro Prasowe UMWŚ

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021