sport

Rozmowa w wiceprezesem Wisły Sandomierz Sławomirem Gągorowskim

Rozmowa w wiceprezesem Wisły Sandomierz Sławomirem Gągorowskim

APETYTY PO RUNDZIE JESIENNEJ I UDANEJ GRZE W PUCHARACH WISŁY ROZPALIŁY NADZIEJE KIBICÓW.

Zgadza się. Przed startem sezonu celem było miejsce w pierwszej dziesiątce na półmetku rozgrywek, co udało się osiągnąć. Drugim równoległym celem; równie ważnym było to aby udanie zaprezentować się w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Cel ten również w mojej ocenie udało się zrealizować choć mimo wszystko po meczu z Odrą Opole lekki niedosyt pozostał. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia bo faktem jest to, że po losowaniu pierwszej rundy, gdzie los przydzielił nam ekstraklasową Koronę Kielce nikt nie dawał nam wielkich szans na wygraną w tym starciu.

O CO WISŁA WALCZY W RUNDZIE WIOSENNEJ?

Żartując można powiedzieć, że o awans. Niestety pod względem infrastruktury wciąż jesteśmy w B klasie, ponieważ tak samo jak większość drużyn występujących we wspomnianej klasie rozgrywkowej mamy jedno boisko na którym trenujemy i rozgrywamy swoje mecze.

Wracając do pytania, sukcesem byłoby miejsce w górnej połówce tabeli. Najważniejsze aby końcówka sezonu była dużo spokojniejsza niż w poprzednim roku. Oczywiście w tym sezonie również będziemy chcieli powtórzyć wynik z poprzedniej edycji Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Przypomnę, że zwycięstwo w tych rozgrywkach daje przepustkę do walki na szczeblu centralnym i otwiera szansę na ciekawe mecze i duże emocje przy Koseły również w przyszłym sezonie.
Mamy ciekawy zespół i charyzmatycznego, ambitnego trenera, który tą drużynę poukładał, także te wszystkie nadzieje nie są zupełnie bez pokrycia.

ILU ZAWODNIKÓW ODESZŁO?

Odeszło siedmiu zawodników. Są to Viktor Putin, który przeniósł się do GKS Bełchatów, Michał Mokrzycki do Ruchu Chorzów, Jakub Trojanowski został wypożyczony do Alitu Ożarów, Piotr Ferens do Klimontowianki Klimontów , natomiast Jakub Łata trafił na wypożyczenie do LZS Samborzec. Maciej Ziółek nie wznowił treningów a Kamil Puc, który był wypożyczony z Izolatora Boguchwała wrócił do macierzystego klubu.

KTO WZMOCNIŁ NASZ KLUB?

Kadra została uzupełniona o sześciu nowych zawodników. Z Górnika Łęczna pozyskaliśmy Kamila Bętkowskiego, który gra na pozycji pomocnika, ze Stali Gorzyce powrócił do nas stoper Patryk Wilk.
Z KS Wiązownica został wypożyczony napastnik Kacper Rop. Wypożyczonych zostało również dwóch młodzieżowców; są to pomocnik Mateusz Danieluk z klubu Naprzód Czyżowice oraz napastnik ze Śląska Wrocław Krystian Pasternak. Ponadto do kadry pierwszego zespołu został włączony Jakub Sus, który w poprzedniej rundzie grał w drugim naszym zespole.

JAK WYGLĄDA SPRAWA BOISKA TRENINGOWEGO DLA PIŁKARZY?

Sprawa boiska treningowego to temat rzeka. Niby wszyscy wiedzą, że jest potrzebne, ale tak naprawdę to nic się z tym nie robi. Na ten moment są obietnice, że zostaną podjęte odpowiednie kroki w celu jego wybudowania, ale konkretów brak. Obecnie mamy zapewnienia od nowych władz miasta, że wspomniane boisko będzie ważnym celem do realizacji. Mamy nadzieję, że tym razem się to uda. Tymczasem aby się przygotować do rundy rewanżowej musieliśmy dojeżdżać na treningi do Ożarowa i Staszowa, ponieważ te miasta posiadają boiska ze sztuczną nawierzchnią.

CZY SYTUACJA FINANSOWA KLUBU JEST DOBRA?

To wszystko zależy z której strony na to spojrzeć. Biorąc pod uwagę tylko jeden konkretny rok  i środki jakie na ten rok klub otrzyma z miasta oraz środki jakie klub sam wygospodaruje to można powiedzieć, że tak. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę całokształt to już nie jest tak kolorowo. Sprawa się ciągnie tak na dobrą sprawę od momentu awansu do III ligi ponieważ koszty utrzymania drużyny oraz wyjazdów na mecze wymiernie wzrosły, natomiast dotacja została w tamtym czasie skalkulowana przez miasto na poziomie utrzymania drużyny w IV lidze. Tym sposobem pod koniec roku kalendarzowego w którym ten awans nastąpił pojawiły się długi, które zostały uregulowane w nowym roku ze środków przeznaczonych na ten okres. Siłą rzeczy pod koniec roku sytuacja  z przeniesieniem zobowiązań musiała się powtórzyć i tak powstaje błędne koło. Sytuacji nie poprawiał fakt, że równolegle był spłacany zaległy VAT i kredyt zaciągnięty przez poprzedni zarząd klubu. Nadmienię, że przy kalkulacji kosztów też nie była brana pod uwagę drużyna rezerw, która powstała z najstarszego rocznika w MUKS, którą to chciano przez zarząd MUKS-u rozwiązać. Od obecnego sezonu pod skrzydłami Wisły posiadamy również drużynę Młodzika w której trenują chłopcy z rocznika 2007 i młodsi. Do tego dochodzą wspomniane wcześniej dojazdy na treningi do Ożarowa i Staszowa, gdzie pod uwagę należy wziąć koszt zarówno transportu jak również wynajmu boisk w tych miastach.

Reasumując nie jest tak różowo jakby się mogło wydawać, ale narzekanie nic nie pomoże. Piłkarze walczą na boisku tak samo my jako Zarząd musimy zmagać się ze sprawami organizacyjnymi i mam szczerą nadzieję, że wszyscy wyjdziemy z tego zwycięsko.

PO ZA TYM ŻE JEST PAN VICE PREZESEM KLUBU TO JAK WIEMY WSPIERA PAN KLUB WŁASNYMI PIENIĘDZMI JAKO SPONSOR  .TO CHWILOWA ZACHCIANKA CZY JAKIŚ WIĘKSZY PLAN NA WISŁĘ?

Zachcianką bym tego nie nazwał. Od zawsze interesowałem się sportem a w szczególności piłką nożną, także jak mam teraz taką możliwość to chętnie wspomagam klub na tyle ile mogę sobie na to pozwolić.

Wspólnie z całym Zarządem zrobimy wszystko, aby klub dobrze i sprawnie funkcjonował. Naszym planem jest lobbowanie, upominanie się i zabieganie o to by w końcu tak jak to jest w innych, bardzo często mniejszych miastach  posiadać własny kąt na którym można trenować i przygotowywać się do rozgrywek.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

MP w fitness akrobatyczny

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021