Fotorelacje

Wśród nich jest wielu Koperników

Wśród nich jest wielu Koperników

Ostatni dzwonek zabrzmiał dziś we wszystkich szkołach. Zakończenie roku szkolnego było uroczystym podsumowaniem 10 miesięcy nauki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Sandomierzu mieli jednak szczególne powody do świętowania. Nagrody wręczał im burmistrz miasta Marek Bronkowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu dr Dominik Abłamowicz oraz dyrekcja.

78 uczniów „Jedynki” uzyskało świadectwo z wyróżnieniem, 63 osoby – najwięcej z sandomierskich szkół podstawowych – otrzymało stypendium finansowe za wyniki w nauce i sporcie.

– Kolejny raz pokazaliśmy, że Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika jest widoczna na edukacyjnej mapie naszego województwa i kraju. Nawiązując do naszego szkolnego hymnu mogę stwierdzić, że, kochani uczniowie wśród was są młodzi Kopernicy powiedział Waldemar Gosek, Dyrektor Szkoły.

Filip Walicki i Weronika Bielecka to uczniowie, którzy uzyskali świadectwo ze średnią 6.0 i odnieśli największe osiągnięcia naukowe. Wśród najlepszych znaleźli się również Anna Krasoń, Bartek Łabarzewski, Mateusz Siwko, Martyna Szmołda i Weronika Łukaszek.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 odniosła ogromne sukcesy w miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach przedmiotowych : zdobyli m.in. 2 tytuły laureata i dodatkowo 3 spośród nich było finalistami w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z języka angielskiego, matematyki i przyrody – najwięcej ze szkół w powiecie sandomierskim. Wśród uczniów „Jedynki” są laureaci ogólnopolskich konkursów; najlepsi w Polsce w konkursach historycznych Krąg i Galileo, matematycznych – Olimpus, Galileo i Kangur, przyrodniczych, konkursach z języka polskiego i angielskiego, informatycznego. Uczniowie klas I – III są laureatami ogólnopolskich konkursów „Zuch”.

Wiele sukcesów odnieśli również w dziedzinie przedmiotów artystycznych, to m.in. – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Tańca, 6 uczniów zostało laureatami w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, sukcesy odnosili także w konkursach recytatorskich, piosenkarskich, teatralnych.

Mają na swoim koncie mistrzostwo województwa chłopców w unihokeju i udział w Mistrzostwach Polski w Elblągu, 2 miejsce dziewczęcej sztafety w pływaniu, 5 medali w tym 3 złote w Mistrzostwach Województwa w LA i 6 medali w tym 2 złote w Konkursie Sportowym „Sport w wyobraźni ucznia” oraz wiele lokat w finałach wojewódzkich spowodowało, że po raz kolejny szkoła tan znalazła się wśród najlepszych szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego we współzawodnictwie sportowym szkół.

-Jest mi miło, że mogę dziś świętować razem z wami. Mam nadzieję, że mimo ogromu pracy znaleźliście w tym roku szkolnym czas na zabawę i realizację swoich pasji. Życzę wszystkim uczniom udanych wakacji i chwil odpoczynku – powiedział podczas wręczania nagród Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

K.K.Palinska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019