W Sandomierzu

Wybuch gazu zniszczył ich dom. Pilnie potrzebują pomocy

Wybuch gazu zniszczył ich dom. Pilnie potrzebują pomocy

Burmistrz Sandomierza zwraca się z uprzejmą ogromną prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o udzielenie wszechstronnej pomocy dla Włodzimierza i Krystyny Lipińskich, starszego małżeństwa z Sandomierza, którzy 20 marca tego roku, nad ranem, w wyniku wybuchu gazu stracili dach nad głową, a także dorobek całego życia.

W dniu 20 marca br. w godzinach porannych w budynku mieszkalnym przy ulicy Zamiejskiej 31, zajmowanym przez rodzinę Lipińskich, doszło do wybuchu gazu. Przyczyną była nieszczelność powstała przy podłączaniu butli gazowej zainstalowanej przy kuchence. Siła eksplozji była ogromna. Budynek został dotkliwie zniszczony. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał jego rozbiórkę. Na szczęście rodzina Państwa Lipińskich, poza niegroźnym obrażeniami, wyszła z tego wypadku bez większego uszczerbku na zdrowiu.

Małżeństwo Lipińskich to ludzie w podeszłym wieku. Pan Włodzimierz ma 81 lat, a jego żona Krystyna 74. Państwo Lipińscy to ludzie bardzo schorowani. Znajdują się pod stałą opieką lekarską. Po wybuch gazu stracili dorobek całego życia. Zniszczeniu uległo niemal całe wyposażenie domu, a także odzież oraz rzeczy osobiste.

Burmistrz Sandomierza zaproponował poszkodowanym mieszkanie komunalne. Jednak Państwo Lipińscy zdecydowali się zamieszkać czasowo u swojego syna Roberta, mieszkającego w oddalonym o 13 kilometrów Tarnobrzegu.

Pragną jednak jak najszybciej wrócić do dotychczasowego miejsca zamieszkania. Są bardzo zdeterminowani. Koszty odbudowy domu będą jednak znaczne. Na pewno nie są w stanie ich pokryć z własnych środków.

W związku z nieszczęściem jakie spotkało rodzinę Lipińskich, Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o okazanie pomocy i materialnego wsparcia dla poszkodowanych.

Samorząd miasta Sandomierza zwrócił się już o pomoc do Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek, a także do Państwa Radnych rady Miasta Sandomierza, podczas sesji w dniu 30 marca br.

Potrzebne są materiały budowlane i wykończeniowe, niezbędne do odbudowy domu, a także wyposażenie kuchni, łazienki, meble oraz odzież i obuwie dla poszkodowanych mieszkańców Sandomierza.

Jeśli są osoby lub przedsiębiorcy, którzy chcą udzielić pomocy rodzinie Lipińskich, prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sandomierzu (tel.: 15 832 29 04) lub Urzędem Miejskim w Sandomierzu (tel:. 15 644 01 71)

Poszkodowani: Włodzimierz i Krystyna Lipińscy

Dane kontaktowe do najbliższej rodziny poszkodowanych

Robert Lipiński (syn) – tel.: 784 082 216

Mariola Lipińska (synowa) – tel.: 692 125 846

Maciej Lipiński (wnuk) – tel.: 514 082 351

Więcej informacji tutaj: https://tsa24.com/w-sandomierzu-wybuchla-butla-z-gazem-dwie-osoby-ranne/

1

2

Źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021