W Sandomierzu

Wyjątkowe Walentynki w Sandomierzu

Wyjątkowe Walentynki w Sandomierzu

W niedzielę 17 lutego br., odbyło się wydarzenie związane z obchodzonym kilka dni wcześniej świętem zakochanych.

Już po raz czwarty na płycie Rynku Starego Miasta miał miejsce Jarmark Walentynkowy, w którym wzięło udział prawie 40 wystawców z różnych stron naszego kraju. Dominował asortyment związany tematycznie z dniem zakochanych – były czerwone poduchy, kubeczki, kwiaty, serduszkowe breloki, ale nie zabrakło także przysmaków regionalnych, rękodzieła z wikliny, ceramiki, lnu i drewna. Wielu wystawców przyjechało do Sandomierza z wyjątkowymi łakociami, które osłodziły ten dzień spacerowiczom biorącym udział w jarmarku.

Od godzin porannych pogoda zaskakiwała pozytywnie wszystkich, którzy postanowili spędzić niedzielę w Sandomierzu. W godzinach popołudniowych, po zakończeniu Jarmarku Walentynkowego turyści i mieszkańcy tłumnie przybyli na Bulwar im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie tuż po zmroku odbyło się wypuszczanie na taflę Wisły „lampionów miłości”. To ciekawe wydarzenie, zorganizowane po raz pierwszy w Sandomierzu zgromadziło okazałą grupę zainteresowanych, którzy przybyli podziwiać świetlne widowisko. Tylko część z nich mogła skorzystać z wypuszczenia lampionów, gdyż frekwencja uczestników okazała się być nadspodziewanie liczna.

W wydarzeniu wzięli udział: Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz jego zastępca Paweł Niedźwiedź. Gospodarz miasta cieszył się z zainteresowania lampionowym widowiskiem. Mówił o tym, że bardzo ważna jest dla niego ta frekwencyjna odpowiedź na inicjatywę, która po raz pierwszy została zorganizowana na nadwiślańskim bulwarze. Wspólna obecność w gronie tylu uczestników wydarzenia, pokazuje że Sandomierz cieszy się dużym zainteresowaniem, także poza sezonem turystycznym. Jest to także motywacja do działania na niwie organizacji tego typu wydarzeń – dodał burmistrz.

Jako pierwszy na wodę powędrował lampion burmistrza, a tuż za nim pojawiły się kolejne, tworząc kolorowy wodny korowód świetlnych kwiatów lotosu. W atmosferę wspólnego wypuszczania lampionów wprowadził przybyłych Krzysztof Kwiecień z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dzięki któremu wydarzenie miało również charakter edukacyjny. W swojej wypowiedzi zawarł informacje o tym skąd zwyczaj wypuszczania lampionów przywędrował do Polski, kto był jego prekursorem, nawiązywał także do rodzimych tradycji, które w naszym kraju mają znaczenie symboliczne i są wpisane w całoroczny kalendarz obrzędowy miłosnych zwyczajów.

Ostatnim punktem programu walentynkowego był koncert Gabriela Fleszara, słynącego z romantycznych ballad i piosenek o miłości. Muzyk, któremu akompaniował zespół wspaniałych wirtuozów zaprezentował swojego największe przeboje oraz inne, bardzo nastrojowe utwory, wpisujące się w ten wyjątkowy, sandomierski wieczór walentynkowy.

ura-0032

ura-0051

ura-9963

ura-9971

ura-9974

ura-9985

ura-9994

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021