W Sandomierzu

Wyjątkowe Walentynki w Sandomierzu

Wyjątkowe Walentynki w Sandomierzu

W niedzielę 17 lutego br., odbyło się wydarzenie związane z obchodzonym kilka dni wcześniej świętem zakochanych.

Już po raz czwarty na płycie Rynku Starego Miasta miał miejsce Jarmark Walentynkowy, w którym wzięło udział prawie 40 wystawców z różnych stron naszego kraju. Dominował asortyment związany tematycznie z dniem zakochanych – były czerwone poduchy, kubeczki, kwiaty, serduszkowe breloki, ale nie zabrakło także przysmaków regionalnych, rękodzieła z wikliny, ceramiki, lnu i drewna. Wielu wystawców przyjechało do Sandomierza z wyjątkowymi łakociami, które osłodziły ten dzień spacerowiczom biorącym udział w jarmarku.

Od godzin porannych pogoda zaskakiwała pozytywnie wszystkich, którzy postanowili spędzić niedzielę w Sandomierzu. W godzinach popołudniowych, po zakończeniu Jarmarku Walentynkowego turyści i mieszkańcy tłumnie przybyli na Bulwar im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie tuż po zmroku odbyło się wypuszczanie na taflę Wisły „lampionów miłości”. To ciekawe wydarzenie, zorganizowane po raz pierwszy w Sandomierzu zgromadziło okazałą grupę zainteresowanych, którzy przybyli podziwiać świetlne widowisko. Tylko część z nich mogła skorzystać z wypuszczenia lampionów, gdyż frekwencja uczestników okazała się być nadspodziewanie liczna.

W wydarzeniu wzięli udział: Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz jego zastępca Paweł Niedźwiedź. Gospodarz miasta cieszył się z zainteresowania lampionowym widowiskiem. Mówił o tym, że bardzo ważna jest dla niego ta frekwencyjna odpowiedź na inicjatywę, która po raz pierwszy została zorganizowana na nadwiślańskim bulwarze. Wspólna obecność w gronie tylu uczestników wydarzenia, pokazuje że Sandomierz cieszy się dużym zainteresowaniem, także poza sezonem turystycznym. Jest to także motywacja do działania na niwie organizacji tego typu wydarzeń – dodał burmistrz.

Jako pierwszy na wodę powędrował lampion burmistrza, a tuż za nim pojawiły się kolejne, tworząc kolorowy wodny korowód świetlnych kwiatów lotosu. W atmosferę wspólnego wypuszczania lampionów wprowadził przybyłych Krzysztof Kwiecień z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dzięki któremu wydarzenie miało również charakter edukacyjny. W swojej wypowiedzi zawarł informacje o tym skąd zwyczaj wypuszczania lampionów przywędrował do Polski, kto był jego prekursorem, nawiązywał także do rodzimych tradycji, które w naszym kraju mają znaczenie symboliczne i są wpisane w całoroczny kalendarz obrzędowy miłosnych zwyczajów.

Ostatnim punktem programu walentynkowego był koncert Gabriela Fleszara, słynącego z romantycznych ballad i piosenek o miłości. Muzyk, któremu akompaniował zespół wspaniałych wirtuozów zaprezentował swojego największe przeboje oraz inne, bardzo nastrojowe utwory, wpisujące się w ten wyjątkowy, sandomierski wieczór walentynkowy.

ura-0032

ura-0051

ura-9963

ura-9971

ura-9974

ura-9985

ura-9994

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021