W Sandomierzu

Wyremontują Staromiejską

Wyremontują Staromiejską

Wczoraj radni niejednogłośnie zgodzili się aby udzielić pomoc finansową Powiatowi Sandomierskiemu na remont ulicy Staromiejskiej w Sandomierzu. 580 tys. zł zostanie przeznaczone na wymianę nawierzchni trasy, którą przemieszczają się turyści w celu zwiedzania malowniczego Sandomierz.

Jedynym przeciwnikiem wspólnej inwestycji na tej sesji był radny Zbigniew Rusak, który przekonywał, że przed położeniem nawierzchni trzeba wyremontować około 30 letnie rury wodociągowe, które przebiegają pod ulicą.

– Nikt nie jest w stanie zapewnić ani dać gwarancji, że za rok, miesiąc albo tydzień po wybudowaniu nowej nawierzchni za 2 mln złotych nie dojdzie do awarii starych rur wodociągowych. Trzeba znaleźć ok. 50 tys. zł na wymianę rur- powiedział rady Rusak.

staromiejska

– Ulica Staromiejską jest własnością starostwa i to zarządca będzie prowadził całą procedurę inwestycji. Miasto wspiera starostwo aby ta ulica została jak najszybciej wyremontowana ponieważ może przepaść dofinansowanie zewnętrzne, które wynosi 70-80% całego kosztu remontu. Jeżeli dzisiaj nie dofinansujemy starostwa to inwestycja nie powstanie ponieważ musi być zakończona do listopada tego roku. W starostwie znajduję się dokument właściciela rur, który potwierdza, że wodociąg jest w dobrym stanie i nie należy go wymieniać. Niegospodarnością by było aby wydawać pieniądze na remont czegoś co jest dobre. Awarie zdarzają się i mogą się pojawiać nawet dzień po wybudowaniu nowych rur -wyjaśnił Marek Bronkowski, Burmistrz Miasta Sandomierz.

Pomimo burzliwej wymianie argumentów pomiędzy burmistrzem a radnym Zbigniewem Rusakiem zdecydowano 18 głosami, że miasto dofinansuje wymianę nawierzchni na ul. Staromiejskiej w Sandomierzu.

Grzegorz Poniedzielski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021