W Sandomierzu

Wyremontują Staromiejską

Wyremontują Staromiejską

Wczoraj radni niejednogłośnie zgodzili się aby udzielić pomoc finansową Powiatowi Sandomierskiemu na remont ulicy Staromiejskiej w Sandomierzu. 580 tys. zł zostanie przeznaczone na wymianę nawierzchni trasy, którą przemieszczają się turyści w celu zwiedzania malowniczego Sandomierz.

Jedynym przeciwnikiem wspólnej inwestycji na tej sesji był radny Zbigniew Rusak, który przekonywał, że przed położeniem nawierzchni trzeba wyremontować około 30 letnie rury wodociągowe, które przebiegają pod ulicą.

– Nikt nie jest w stanie zapewnić ani dać gwarancji, że za rok, miesiąc albo tydzień po wybudowaniu nowej nawierzchni za 2 mln złotych nie dojdzie do awarii starych rur wodociągowych. Trzeba znaleźć ok. 50 tys. zł na wymianę rur- powiedział rady Rusak.

staromiejska

– Ulica Staromiejską jest własnością starostwa i to zarządca będzie prowadził całą procedurę inwestycji. Miasto wspiera starostwo aby ta ulica została jak najszybciej wyremontowana ponieważ może przepaść dofinansowanie zewnętrzne, które wynosi 70-80% całego kosztu remontu. Jeżeli dzisiaj nie dofinansujemy starostwa to inwestycja nie powstanie ponieważ musi być zakończona do listopada tego roku. W starostwie znajduję się dokument właściciela rur, który potwierdza, że wodociąg jest w dobrym stanie i nie należy go wymieniać. Niegospodarnością by było aby wydawać pieniądze na remont czegoś co jest dobre. Awarie zdarzają się i mogą się pojawiać nawet dzień po wybudowaniu nowych rur -wyjaśnił Marek Bronkowski, Burmistrz Miasta Sandomierz.

Pomimo burzliwej wymianie argumentów pomiędzy burmistrzem a radnym Zbigniewem Rusakiem zdecydowano 18 głosami, że miasto dofinansuje wymianę nawierzchni na ul. Staromiejskiej w Sandomierzu.

Grzegorz Poniedzielski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021