kultura i rozrywka

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

W miniony piątek 8 października br. około godz. 18.00 w Sali ekspozycyjnej sandomierskiego Ratusza (parter) – Rynek 1, odbyło się spotkanie z udziałem miłośników fotografii, przyjaciół i sympatyków twórczości Andrzeja Trawińskiego – autora wystawy fotografii reportażowej zaprezentowanej w tej przestrzeni. Wśród gości wernisażu nie zabrakło również osób zaangażowanych w realizację wystawy oraz bohaterów reportażu.

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” zaprezentowana w sandomierskim Ratuszu, przedstawia 11 zdjęć będących surowych archiwistycznym zapisem bohaterskiej walki trzech pokoleń żeńskiego personelu medycznego o życie pacjentów z najbliższego sąsiedztwa. Ten przejmujący reportaż powstał w czasie ponad półrocznej codziennej obserwacji pracy pielęgniarek na Oddziale Intensywnej Terapii COVID-19 Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Ze względu na wartość artystyczną i naukową zdjęć, reportaż został doceniony i nagrodzony wyróżnieniem przez międzynarodowe środowisko fotograficzne – International Photography Awards™ w 2021 roku.

Podczas wernisażu autor fotografii Andrzej Trawiński opowiedział zgromadzonym gościom o ekstremalnych warunkach pracy nad powstaniem reportażu, m. in. o niezbędnych środkach ochronnych zastosowanych na potrzeby realizacji projektu, ale także o specyfice pracy i wyjątkowej relacji z bohaterami reportażu. Nie zabrakło wzruszeń i długich rozmów zainteresowanych szczegółami powstawania projektu gośćmi wernisażu z autorem oraz bohaterami zdjęć.

W czasie trwania wernisażu, została również zrealizowana relacja filmowa, czego efekty zaprezentujemy Państwu już wkrótce.

Prezentowana wystawa jest częścią cyklu wybraną przez autora do przestrzeni Sali ekspozycyjnej sandomierskiego Ratusza. Całość reportażu zostanie opublikowana w albumowym wydawnictwie książkowym.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 30 listopada br. w godzinach otwarcia Sali ekspozycyjnej Ratusza tj. czwartek-poniedziałek w godz. 9.00-17.00 (ostatnie wejście 15 min. przed zamknięciem). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Fotografie: Andrzej Trawiński
Opieka organizacyjna: Beata Mojduszka (Sandomierskie Centrum Kultury)
Kurator wystawy: Jacek Lubera (LĄD Wytwórnia Filmowa)
Aranżacja przestrzeni: Michał Mazurkiewicz (Leica 6×7 Gallery Warszawa)
Laboratorium powiększeń: DigitalAlbum.pl Mielec (Fuji Professional)
Patronat honorowy: Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu

***

Andrzej Trawiński – urodzony w 1987 roku, fotograf reportażysta, dokumentalista z medycznym wykształceniem. Nagrodzony wyróżnieniem przez International Photography Awards™ 2021. Fotografuje od wczesnej młodości – portret, polski jazz oraz szeroko rozumianą scenę muzyki współczesnej. Obecnie zaangażowany w wieloletnie cykle reportaży fotograficznych. W pracy łączy zamiłowanie do cyfrowych aparatów Leica i klasycznych analogowych konstrukcji średniego formatu. Uczestnik i współorganizator festiwali związanych z fotografią. O sobie mówi: „Jestem fotografikiem poszukującym społecznego kontekstu. To co trwałe w ludzkiej historii jest zawsze wynikiem pracy w grupie. Współdziałanie pomaga nieustannie przekraczać ciasne przyzwyczajenia – pozwala spojrzeć szerzej i głębiej”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021