W Sandomierzu

Wystawa „Przebudzenie Wiosny. Spektakl muzyczny w fotografii”

Wystawa „Przebudzenie Wiosny. Spektakl muzyczny w fotografii”

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza do Iluzjon Art Cafe i Portu Kultury na wystawę fotograficzną poświęconą dokumentacji widowiska muzycznego pt. „Przebudzenie Wiosny”, którego premiera miała miejsce w grudniu 2017 r. w Porcie Kultury .

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26). Wystawa składająca się z dwóch odmiennych części, będzie dostępna dla zwiedzających od 16 lutego br., w dwóch miejscach jednocześnie – w Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26) oraz Porcie Kultury (ul. Portowa 24).

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace czterech autorów: Pawła Maleckiego, Wojciecha Zycha, Antoniego Walasa i Beaty Mojduszki. Zaprezentowane fotografie są dokumentacją grudniowych premier, a także prób do spektaklu, które miały miejsce od maja do grudnia 2017 r.

Widowisko musicalowe z muzyką na żywo pt. “Przebudzenie Wiosny”, było zwieńczeniem projektu Sandomierska Akademia Musicalu. SAM to innowacyjne na skalę wojewódzką przedsięwzięcie, które miało na celu zwiększenie kreatywności oraz aktywizację twórczą uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe. Projekt obejmował różnorodne formy pracy z uczestnikami, takie jak: 7-miesięczne warsztaty musicalowe, warsztaty mistrzowskie (prowadzone przez profesjonalistów w dziedzinie aktorstwa, wokalistyki, tańca, scenopisarstwa i pedagogiki teatru), pokazy filmowe połączone z panelem dyskusyjnym, musicalowe spotkania dla dzieci, wyjazdy do teatrów muzycznych, grę miejską „Musical nad Wisłą”, a także happening w przestrzeni publicznej. Autorką projektu SAM, instruktorem aktorstwa i reżyserem spektaklu jest Kamila Kremiec-Panek, instruktorem wokalnym Martyna Puszka-Maziarz, natomiast instruktorem choreografii – Justyna Kuchta.

Wystawa Musical

Organizatorzy wydarzenia: Sandomierskie Centrum Kultury, Miasto Sandomierz.
Patroni medialni: Radio Kielce, Radio Leliwa Sp. z o.o., Telewizja Polska S.A. Oddział
w Kielcach, iTV Wisła, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Miesięcznik „Sandomierzanin”, serwis internetowy nadwisla24.pl, serwis internetowy tsa24.com
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ze względu na to, iż grudniowe premiery spektaklu nie wyczerpały zainteresowania publiczności, Sandomierskie Centrum Kultury zorganizowało dodatkowe pokazy widowiska 3. i 4. marca o godz. 18.00 w Porcie Kultury (Portowa 24). Bilety do nabycia od 14 lutego w Centrum Informacji Turystycznej w cenie 15 złotych.

Źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs plastyczny pn.: „Ruch – kluczem do zdrowia” oraz IX Przegląd Spektakli Profilaktycznych

tsa24.com16 września 2021

I Mokoszyńskie Święto Plonów

tsa24.com13 września 2021

Festiwal Czekolady

tsa24.com13 września 2021

Otwarcie wystawy “Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

tsa24.com7 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021

Koncert u dominikanów. Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty

tsa24.com7 września 2021

Dwie nowe inwestycje w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Pierwsza edycja Weekendu Krzemienia Pasiastego w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Narodowe Czytanie w Widnokręgu

tsa24.com6 września 2021