W Sandomierzu

Wystawa „Przebudzenie Wiosny. Spektakl muzyczny w fotografii”

Wystawa „Przebudzenie Wiosny. Spektakl muzyczny w fotografii”

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza do Iluzjon Art Cafe i Portu Kultury na wystawę fotograficzną poświęconą dokumentacji widowiska muzycznego pt. „Przebudzenie Wiosny”, którego premiera miała miejsce w grudniu 2017 r. w Porcie Kultury .

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26). Wystawa składająca się z dwóch odmiennych części, będzie dostępna dla zwiedzających od 16 lutego br., w dwóch miejscach jednocześnie – w Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26) oraz Porcie Kultury (ul. Portowa 24).

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace czterech autorów: Pawła Maleckiego, Wojciecha Zycha, Antoniego Walasa i Beaty Mojduszki. Zaprezentowane fotografie są dokumentacją grudniowych premier, a także prób do spektaklu, które miały miejsce od maja do grudnia 2017 r.

Widowisko musicalowe z muzyką na żywo pt. “Przebudzenie Wiosny”, było zwieńczeniem projektu Sandomierska Akademia Musicalu. SAM to innowacyjne na skalę wojewódzką przedsięwzięcie, które miało na celu zwiększenie kreatywności oraz aktywizację twórczą uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe. Projekt obejmował różnorodne formy pracy z uczestnikami, takie jak: 7-miesięczne warsztaty musicalowe, warsztaty mistrzowskie (prowadzone przez profesjonalistów w dziedzinie aktorstwa, wokalistyki, tańca, scenopisarstwa i pedagogiki teatru), pokazy filmowe połączone z panelem dyskusyjnym, musicalowe spotkania dla dzieci, wyjazdy do teatrów muzycznych, grę miejską „Musical nad Wisłą”, a także happening w przestrzeni publicznej. Autorką projektu SAM, instruktorem aktorstwa i reżyserem spektaklu jest Kamila Kremiec-Panek, instruktorem wokalnym Martyna Puszka-Maziarz, natomiast instruktorem choreografii – Justyna Kuchta.

Wystawa Musical

Organizatorzy wydarzenia: Sandomierskie Centrum Kultury, Miasto Sandomierz.
Patroni medialni: Radio Kielce, Radio Leliwa Sp. z o.o., Telewizja Polska S.A. Oddział
w Kielcach, iTV Wisła, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Miesięcznik „Sandomierzanin”, serwis internetowy nadwisla24.pl, serwis internetowy tsa24.com
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ze względu na to, iż grudniowe premiery spektaklu nie wyczerpały zainteresowania publiczności, Sandomierskie Centrum Kultury zorganizowało dodatkowe pokazy widowiska 3. i 4. marca o godz. 18.00 w Porcie Kultury (Portowa 24). Bilety do nabycia od 14 lutego w Centrum Informacji Turystycznej w cenie 15 złotych.

Źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021