W Sandomierzu

Występ Talentów Sandomierskich Szkół już w sobotę

Występ Talentów Sandomierskich Szkół już w sobotę

Uczniowie sandomierskich szkół podstawowych oraz gimnazjów wystąpią w koncercie pt. Talenty Sandomierskich Szkół, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 maja na Bulwarze im. Marszałka J. Piłsudskiego  w Sandomierzu.

Uczniowie zaprezentują się w utworach wokalnych, instrumentalnych i manualno-logicznych. Pojawi się taniec, elementy dramy w krótkich występach kabaretowych i sketchach oraz prezentacja naukowa. Na początku koncertu wystąpią nauczyciele i uczniowie Centrum Edukacji Artystycznej Gama, partnera wydarzenia.Koncert jest organizowany z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 4 przy współpracy z Urzędem Miasta, Sandomierskim Centrum Kultury, Fundacją Kultury Ziemi Sandomierskiej, Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Edukacji Artystycznej Gama. Honorowy Patronat nad koncertem objął  Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

-Zaproszenie kierujemy do wszystkich mieszkańców Sandomierza i okolicznych miejscowości – mamy nadzieję, że na koncert przybędą nie tyko rodzina i znajomi występujących uczniów, ale również szerokie gremium społeczności miejskiej i społeczności szkolnych. Liczymy na to, że koncert spotka się z zainteresowaniem przebywających w Sandomierzu turystów. Hasło przewodnie naszej szkoły – „Szkoła Talentów” zobowiązuje. Mamy ambicje być kuźnią talentów i podejmujemy różnorodne działania, które służą odkrywaniu i pielęgnowaniu uzdolnień naszych uczniów. Koncert, który zainicjowaliśmy jest formą promocji działań podejmowanych w tym zakresie przez wszystkie placówki edukacyjne działające w mieście. Chcemy pokazać społeczności miejskiej, że w każdym dziecku tkwi ogromny potencjał, a naszym zadaniem – pedagogów, rodziców – jest właściwe zdefiniowanie i wspieranie tego potencjału. Podczas koncertu wystąpi kilkudziesięciu uczniów, ale pamiętajmy, że każdy z nas ma jakiś talent, hobby, które warto pielęgnować, gdyż jak pisze Arnold Benett: „Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków.” – poinformowała Małgorzata Szuba, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu.

talent sandomierski szkół

K.K.Palińska / M.Szuba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021