W Sandomierzu

Występ Talentów Sandomierskich Szkół już w sobotę

Występ Talentów Sandomierskich Szkół już w sobotę

Uczniowie sandomierskich szkół podstawowych oraz gimnazjów wystąpią w koncercie pt. Talenty Sandomierskich Szkół, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 maja na Bulwarze im. Marszałka J. Piłsudskiego  w Sandomierzu.

Uczniowie zaprezentują się w utworach wokalnych, instrumentalnych i manualno-logicznych. Pojawi się taniec, elementy dramy w krótkich występach kabaretowych i sketchach oraz prezentacja naukowa. Na początku koncertu wystąpią nauczyciele i uczniowie Centrum Edukacji Artystycznej Gama, partnera wydarzenia.Koncert jest organizowany z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 4 przy współpracy z Urzędem Miasta, Sandomierskim Centrum Kultury, Fundacją Kultury Ziemi Sandomierskiej, Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Edukacji Artystycznej Gama. Honorowy Patronat nad koncertem objął  Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

-Zaproszenie kierujemy do wszystkich mieszkańców Sandomierza i okolicznych miejscowości – mamy nadzieję, że na koncert przybędą nie tyko rodzina i znajomi występujących uczniów, ale również szerokie gremium społeczności miejskiej i społeczności szkolnych. Liczymy na to, że koncert spotka się z zainteresowaniem przebywających w Sandomierzu turystów. Hasło przewodnie naszej szkoły – „Szkoła Talentów” zobowiązuje. Mamy ambicje być kuźnią talentów i podejmujemy różnorodne działania, które służą odkrywaniu i pielęgnowaniu uzdolnień naszych uczniów. Koncert, który zainicjowaliśmy jest formą promocji działań podejmowanych w tym zakresie przez wszystkie placówki edukacyjne działające w mieście. Chcemy pokazać społeczności miejskiej, że w każdym dziecku tkwi ogromny potencjał, a naszym zadaniem – pedagogów, rodziców – jest właściwe zdefiniowanie i wspieranie tego potencjału. Podczas koncertu wystąpi kilkudziesięciu uczniów, ale pamiętajmy, że każdy z nas ma jakiś talent, hobby, które warto pielęgnować, gdyż jak pisze Arnold Benett: „Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków.” – poinformowała Małgorzata Szuba, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu.

talent sandomierski szkół

K.K.Palińska / M.Szuba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021