W Sandomierzu

Występ Talentów Sandomierskich Szkół już w sobotę

Występ Talentów Sandomierskich Szkół już w sobotę

Uczniowie sandomierskich szkół podstawowych oraz gimnazjów wystąpią w koncercie pt. Talenty Sandomierskich Szkół, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 maja na Bulwarze im. Marszałka J. Piłsudskiego  w Sandomierzu.

Uczniowie zaprezentują się w utworach wokalnych, instrumentalnych i manualno-logicznych. Pojawi się taniec, elementy dramy w krótkich występach kabaretowych i sketchach oraz prezentacja naukowa. Na początku koncertu wystąpią nauczyciele i uczniowie Centrum Edukacji Artystycznej Gama, partnera wydarzenia.Koncert jest organizowany z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 4 przy współpracy z Urzędem Miasta, Sandomierskim Centrum Kultury, Fundacją Kultury Ziemi Sandomierskiej, Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Edukacji Artystycznej Gama. Honorowy Patronat nad koncertem objął  Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

-Zaproszenie kierujemy do wszystkich mieszkańców Sandomierza i okolicznych miejscowości – mamy nadzieję, że na koncert przybędą nie tyko rodzina i znajomi występujących uczniów, ale również szerokie gremium społeczności miejskiej i społeczności szkolnych. Liczymy na to, że koncert spotka się z zainteresowaniem przebywających w Sandomierzu turystów. Hasło przewodnie naszej szkoły – „Szkoła Talentów” zobowiązuje. Mamy ambicje być kuźnią talentów i podejmujemy różnorodne działania, które służą odkrywaniu i pielęgnowaniu uzdolnień naszych uczniów. Koncert, który zainicjowaliśmy jest formą promocji działań podejmowanych w tym zakresie przez wszystkie placówki edukacyjne działające w mieście. Chcemy pokazać społeczności miejskiej, że w każdym dziecku tkwi ogromny potencjał, a naszym zadaniem – pedagogów, rodziców – jest właściwe zdefiniowanie i wspieranie tego potencjału. Podczas koncertu wystąpi kilkudziesięciu uczniów, ale pamiętajmy, że każdy z nas ma jakiś talent, hobby, które warto pielęgnować, gdyż jak pisze Arnold Benett: „Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków.” – poinformowała Małgorzata Szuba, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu.

talent sandomierski szkół

K.K.Palińska / M.Szuba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021