W Sandomierzu

Zagraniczne praktyki uczniów PZSE w Sandomierzu

Zagraniczne praktyki uczniów PZSE w Sandomierzu

21 uczniów z klas trzecich: Technikum Ekonomicznego, Logistycznego i Informatycznego z Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych Imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu odbywało praktyki zagraniczne w Maladze w ramach projektu: „Europejska mobilność logistyków, informatyków i ekonomistów – drogą do sukcesu zawodowego”, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój POWER.

Uczestnikami projektu byli uczniowie z klas trzecich, kształcących się w zawodzie Technik Logistyk, Technik Informatyk oraz Technik Ekonomista. Koordynatorkami projektu były: mgr Maria Długosz-Kędziora oraz mgr Magdalena Kubiak. Partnerem projektu była firma TRIBEKA, która zapewniła uczestnikom miejsce praktyk, zakwaterowanie i wyżywienie, oraz program kulturowy.

fotob-4363

Logistycy zajmowali się przygotowaniem towarów do wysyłki, ich organizacją i transportem oraz sporządzaniem niezbędnych dokumentów potrzebnych w całym procesie logistycznotransportowym.

Informatycy praktykowali obróbkę graficzną zdjęć, naprawę i konfigurowaniem sprzętu komputerowego, oprogramowaniem oraz sieciami internetowymi.

Ekonomistki zajmowały się sporządzaniem dokumentów w fazie zaopatrzenia i zbytu, posługiwały się programami komputerowymi wspomagającymi działalność gospodarczą przedsiębiorstwa oraz prowadziły dokumentacje kadrowo – płacowe.

fotob-4365

W ramach projektu, młodzież zapoznała się z historią, kulturą i obyczajami Malagi poprzez zwiedzanie zabytkowych miejsc oraz udział w lokalnych uroczystościach. Uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Grenady, jednego z najważniejszych ośrodków turystycznych w Hiszpanii, słynnego z pięknego położenia, licznych zabytków i niezapomnianych krajobrazów. Największe wrażenie na uczniach wywarł punkt widokowy San Nicolás, z którego rozciągają się przepiękne widoki na miasto, okoliczne wzgórza, ale przede wszystkim warowny zespół pałacowy Alhambra, uznawany za jeden z najważniejszych zabytków Hiszpanii i całej Europy. Kolejnym ciekawym miejscem był zamek Gibralfaro położony na górze o wysokości 131 m n.p.m. Wyjątkowym wydarzeniem kulturowym były obchody święta patronki miasta Malagi, Matki Boskiej od Zwycięstwa. Głównym punktem uroczystości była procesja, w czasie której około 200 mężczyzn niosło tron Matki Bożej ważący kilka ton. Znajdująca się na nim figura tonęła wręcz w żywych kwiatach i w blasku świec.

fotob-4367

W drugim tygodniu zajęć, młodzież wzięła udział w zajęciach z kultury, w których zwiedziła Muzeum Pabla Picassa, wybitnego malarza dwudziestego wieku, a także miała okazję podziwiać pokaz mody Malaga Fashion Week.

Po zakończeniu stażu, uczniowie uzyskali certyfikaty od firmy Tribeka oraz listy referencyjne z miejsc odbywania pracy. Otrzymali oni również dokument EUROPASS. W ramach podziękowania, młodzież zostawiła w biurze firmy TRIBEKA zdjęcie z podpisami uczestników praktyk.

Źródło: PZSE w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs plastyczny pn.: „Ruch – kluczem do zdrowia” oraz IX Przegląd Spektakli Profilaktycznych

tsa24.com16 września 2021

I Mokoszyńskie Święto Plonów

tsa24.com13 września 2021

Festiwal Czekolady

tsa24.com13 września 2021

Otwarcie wystawy “Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

tsa24.com7 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021

Koncert u dominikanów. Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty

tsa24.com7 września 2021

Dwie nowe inwestycje w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Pierwsza edycja Weekendu Krzemienia Pasiastego w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Narodowe Czytanie w Widnokręgu

tsa24.com6 września 2021