W Sandomierzu

Zakład Aktywności Zawodowej powstanie w Sandomierzu

Zakład Aktywności Zawodowej powstanie w Sandomierzu

Na wniosek Burmistrza Sandomierza Marka Bronkowskiego 26 września Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej w Sandomierzu oraz nadania mu statutu.

Projekt powołania Zakładu, który tworzyłby miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych w celu przygotowania tych osób do znalezienia zatrudnienia na otwartym rynku pracy, to podstawowy cel utworzenia jednostki gminnej w formie samorządowego zakładu budżetowego. Potrzeba utworzenia jednostki podyktowana została licznymi oczekiwaniami osób niepełnosprawnych, skierowanymi na możliwość nabycia nowych kwalifikacji zawodowych i społecznych.

Burmistrz Sandomierza postanowił podjąć działania mające na celu utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej. Projekt stanowi swoisty kompromis pomiędzy oczekiwaniami osób niepełnosprawnych, między innymi dotyczącymi zatrudnienia na stanowiskach pracy, które pomogą uzyskać w przyszłości predyspozycje do pracy w jednostkach podległych Burmistrzowi oraz pozostałych osób niepełnosprawnych, które nie posiadają żadnego doświadczenia zawodowego, a często nawet wykształcenia niezbędnego na rynku pracy.

Analiza danych dotyczących sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy w Sandomierzu wskazuje, że istnieje pilna potrzeba działania w tym zakresie.

Przedmiotem działania Zakładu jest: zatrudnianie osób niepełnosprawnych zaliczanych do znacznego stopnia niepełnosprawności i osób zaliczanych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, rehabilitacja zawodowa i społeczna zatrudnionych osób niepełnosprawnych, pomoc w realizacji pełnego, niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w miarę indywidualnych możliwości rehabilitowanych osób oraz przygotowanie zatrudnionych i rehabilitowanych osób do znalezienia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Przedmiot działalności Zakładu będzie realizowany poprzez: działalność wytwórczą i świadczenie usług w ramach prowadzonej działalności, a także zbyt wyprodukowanych wyrobów i usług, realizację programu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób zatrudnionych z orzeczonym stopniem niepełnosprawności oraz programów indywidualnych w tym zakresie, organizację procesu technologicznego dostosowanego do potrzeb i możliwości zatrudnionych osób niepełnosprawnych, a także przyuczanie osób niepełnosprawnych do zawodu.

źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021