Rozrywka

Zakochany Sandomierz

Zakochany Sandomierz

W święto zakochanych, 14 lutego 2021 r., po Sandomierzu kursował “Zakochany Autobus”. Była to wyjątkowa atrakcja dla zakochanych i nie tylko. Przejazd “Zakochanym Autobusem” pasażerom umilał saksofonista grający dla podróżnych piosenki o miłości. W rolę tajemniczego kontrolera biletów wcielił się Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, który zapraszał pasażerów do darmowej podróży autobusem w tym wyjątkowym dniu, zachęcając jednocześnie do korzystania z ekologicznych środków transportu. Każdy z pasażerów otrzymał pamiątkową naklejkę związaną z Walentynkami. Dodatkową atrakcją święta zakochanych była fotobudka przy przystanku nieopodal Bramy Opatowskiej, w której zainteresowane osoby mogły sobie zrobić zdjęcie.

W poniedziałek 15 lutego zakończyliśmy świętowanie Walentynek 2021 w Sandomierzu. Ze względu na obostrzenia spowodowane koronawirusem tegoroczne obchody dnia zakochanych przybrały inny wymiar niż dotychczas.

Nie zabrakło jednak wielu atrakcji dla zakochanych i nie tylko. Osoby, które zdecydowały się na świętowanie w zaciszu domowym, mogły dołączyć do wspólnego celebrowania Walentynek w formie online. A to za sprawą programu artystycznego przygotowanego przez podopiecznych formacji działających przy Sandomierskim Centrum Kultury na portalu społecznościowym Facebook i kanale YouTube SCK.

Od piątku 12 lutego do poniedziałku 15 lutego na portalu społecznościowym Facebook Sandomierskiego Centrum Kultury trwało głosowanie na najlepsze zdjęcie w konkursie pn. „Zakochaj się w Sandomierzu”. Według głosowania użytkowników Facebooka w formie polubień zwycięzcami zostali:

I miejsce – Iwona Czajkowska (98 polubień)

II miejsce – Klaudia Ura (92 polubienia)

III miejsce – Barbara Nowosielska (55 polubień)

Zdobywca I miejsca otrzymuje NAGRODĘ SPECJALNĄ w postaci miesięcznego udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez fotografa Patryka Goszczyńskiego, zdobywcy II i III otrzymują VOUCHER PODARUNKOWY w formie wzięcia udziału w warsztacie i asyście podczas studyjnej sesji zdjęciowej prowadzonej przez fotografa Tomasza Bartosika. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymują również nagrody rzeczowe w postaci pamiątek związanych z Sandomierzem oraz okolicznościowych upominków. Organizator konkursu oraz fundatorzy nagród podjęli decyzję o przyznaniu wyróżnień dla Jerzego Sałaty i Grażyny Włostowskiej za udział w konkursie w postaci upominku specjalnego. W celu odbioru nagród Organizator skontaktuje się ze zwycięzcami w wiadomości prywatnej.

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach zorganizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury.

Wszystkie zdjęcia biorące udział w konkursie znajdziecie w poniższej galerii, zachęcamy do oglądania.

W minioną niedzielę Sandomierskie Centrum Kultury zaproponowało program artystyczny na portalu społecznościowym Facebook oraz na serwisie YouTube Sandomierskiego Centrum Kultury.

O godz. 12.00 swoją premierę miało słuchowisko pt. „Chcę pisać o Tobie…” w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego Sandomierskiego Centrum Kultury. Wiersze o miłości autorstwa Haliny Poświatowskiej zinterpretowali: Alicja Adamczyk, Weronika Brzoska, Justyna Kuchta, Kamila Kremiec-Panek, Beata Mojduszka, Barbara Mojduszka, Jan Włostowski. Oprawę muzyczną do słuchowiska przygotował instrumentalista Rafał Panek. W słuchowisku wykorzystano fragmenty utworów autorstwa Janusza Radka do tekstów Haliny Poświatowskiej “W Twoich doskonałych palcach”, “Ach gdybym miał”, “Kiedy U-kochanie”, które zaśpiewali Kamila Kremiec-Panek oraz Jakub Rewera.

O godz. 18.00 zainteresowani mieli możliwość wysłuchania koncertu online w wykonaniu podopiecznych Sandomierskiego Studia Piosenki, na co dzień działającego przy Sandomierskim Centrum Kultury pod opieką Martyny Puszki – Maziarz. Polskie piosenki o miłości z repertuaru m.in. Andrzeja Zauchy, Grażyny Łobaszewskiej czy zespołu Maanam wykonali: Julia Barnaś, Wiktoria Bartoszewska, Natalia Jankowska oraz Jakub Rewera.

Użytkownicy Facebooka, mieli również możliwość dołączenia do akcji „Zakochana/y w Sandomierzu” w postaci nakładki na zdjęcie profilowe, z czego chętnie korzystali.

Dziękujemy za tak liczne wyrazy aprobaty przygotowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury projektów w ramach Walentynek, czego dowody znajdujemy w licznych komentarzach, polubieniach i ilościach wyświetleń poszczególnych części programu.

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Pierwsze Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet

tsa24.com4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Dzień Kobiet w Sandomierzu z koncertem życzeń

tsa24.com23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Premiera spektaklu tanecznego „(nie) cała ja…” Formacji Tanecznej Paradox

tsa24.com17 lutego 2021

Walentynki w Sandomierzu

tsa24.com12 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

tsa24.com9 lutego 2021

Szkoła do likwidacji? A może by tak….inaczej.

tsa24.com4 lutego 2021

Nabór na warsztaty fotograficzne

tsa24.com4 lutego 2021