Kronika Policyjna

Zatrzymani za dwanaście włamań

Zatrzymani za dwanaście włamań

Nawet 10 lat więzienia grozi 42 i 48- latkowi, mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzanym o szereg włamań do skrzynek telekomunikacyjnych mieszczących się na terenie dwóch powiatów. Ich zatrzymanie to efekt działań sandomierskich policjantów. Łupem włamywaczy padła duża ilość akumulatorów, z których dzięki skrupulatnej pracy część została odzyskana.

Przypomnijmy. W lutym tego roku sandomierscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do skrzynek telekomunikacyjnych. Nieznani wówczas sprawcy po dostaniu się do ich wnętrza, dokonali kradzieży znajdujących się tam akumulatorów.

Prowadzeniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Stróże prawa zabezpieczyli m.in. nagrania monitoringów, które zostały poddane drobiazgowej analizie. Śledczy szybko trafili na właściwy trop. Podejrzenia padły na dwóch mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak się okazało mężczyźni w wieku 42 i 48 lat dokonali łącznie 12 kradzieży z włamaniem do skrzynek telekomunikacyjnych mieszczących się na terenie powiatu sandomierskiego i powiatu opatowskiego, z których dokonali zaboru akumulatorów o łącznej wartości niemal 15 000 złotych. Dodatkowo  w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 48 –latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli 2 porcje specyfiku wstępnie zakwalifikowanego jako amfetamina oraz 3 krzaki konopi innych niż włókniste we wstępnej fazie wzrostu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Starszy z nich odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających oraz uprawę nielegalnych roślin. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021