Kronika Policyjna

Zatrzymani za dwanaście włamań

Zatrzymani za dwanaście włamań

Nawet 10 lat więzienia grozi 42 i 48- latkowi, mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzanym o szereg włamań do skrzynek telekomunikacyjnych mieszczących się na terenie dwóch powiatów. Ich zatrzymanie to efekt działań sandomierskich policjantów. Łupem włamywaczy padła duża ilość akumulatorów, z których dzięki skrupulatnej pracy część została odzyskana.

Przypomnijmy. W lutym tego roku sandomierscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do skrzynek telekomunikacyjnych. Nieznani wówczas sprawcy po dostaniu się do ich wnętrza, dokonali kradzieży znajdujących się tam akumulatorów.

Prowadzeniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Stróże prawa zabezpieczyli m.in. nagrania monitoringów, które zostały poddane drobiazgowej analizie. Śledczy szybko trafili na właściwy trop. Podejrzenia padły na dwóch mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak się okazało mężczyźni w wieku 42 i 48 lat dokonali łącznie 12 kradzieży z włamaniem do skrzynek telekomunikacyjnych mieszczących się na terenie powiatu sandomierskiego i powiatu opatowskiego, z których dokonali zaboru akumulatorów o łącznej wartości niemal 15 000 złotych. Dodatkowo  w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 48 –latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli 2 porcje specyfiku wstępnie zakwalifikowanego jako amfetamina oraz 3 krzaki konopi innych niż włókniste we wstępnej fazie wzrostu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Starszy z nich odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających oraz uprawę nielegalnych roślin. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020