Kronika Policyjna

Zatrzymany sprawca rozboju

Zatrzymany sprawca rozboju

Spore kłopoty czekają 32-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, zatrzymanego przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna dokonał rozboju na 65-letnim mężczyźnie, zabierając mu dwie pilarki spalinowe, telefon komórkowy oraz pieniądze. Podejrzewanego po zdarzeniu zatrzymali sandomierscy kryminalni.

We wtorkowe popołudnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu uzyskali informację, że 12 marca tego roku w Sandomierzu doszło do rozboju na 65- latku. Funkcjonariusze ustalili, że do domu pokrzywdzonego przyszedł nieznany mu mężczyzna, który chciał wejść do środka mieszkania. Pokrzywdzony nie wyraził na to zgody, wówczas nieproszony gość zaczął kopać w drzwi i wyłamał haczyk zabezpieczający oraz dostał do środka. Następnie uderzył 65- latka i zabrał mu gotówkę, telefon komórkowy i dwie pilarki spalinowe. Sandomierscy policjanci po dokładnej analizie zdarzenia oraz zebraniu szczegółowych informacji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju.

Okazało się, że sprawcą był 32- letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, który dodatkowo od kilkunastu dni ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zatrzymany usłyszał już zarzut dokonania rozboju. Sąd Rejonowy w Sandomierzu przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Konsekwencją jego czynu może być kara do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020