Kronika Policyjna

Zatrzymany sprawca rozboju

Zatrzymany sprawca rozboju

Spore kłopoty czekają 32-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, zatrzymanego przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna dokonał rozboju na 65-letnim mężczyźnie, zabierając mu dwie pilarki spalinowe, telefon komórkowy oraz pieniądze. Podejrzewanego po zdarzeniu zatrzymali sandomierscy kryminalni.

We wtorkowe popołudnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu uzyskali informację, że 12 marca tego roku w Sandomierzu doszło do rozboju na 65- latku. Funkcjonariusze ustalili, że do domu pokrzywdzonego przyszedł nieznany mu mężczyzna, który chciał wejść do środka mieszkania. Pokrzywdzony nie wyraził na to zgody, wówczas nieproszony gość zaczął kopać w drzwi i wyłamał haczyk zabezpieczający oraz dostał do środka. Następnie uderzył 65- latka i zabrał mu gotówkę, telefon komórkowy i dwie pilarki spalinowe. Sandomierscy policjanci po dokładnej analizie zdarzenia oraz zebraniu szczegółowych informacji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju.

Okazało się, że sprawcą był 32- letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, który dodatkowo od kilkunastu dni ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zatrzymany usłyszał już zarzut dokonania rozboju. Sąd Rejonowy w Sandomierzu przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Konsekwencją jego czynu może być kara do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021