Kronika Policyjna

Złodzieje kabli zatrzymani

Złodzieje kabli zatrzymani

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali trzech sprawców kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy chcieli przetransportować skradzione mienie. Jak się okazało, to nie była ich pierwsza kradzież.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek tuż po godzinie 21. Policjanci podczas patrolu zauważyli pojazd, do którego z mostu na rzece Wisła szybkim krokiem zmierzał mężczyzna. Mundurowi od razu zaczęli podejrzewać, że osoba ta może mieć związek z wcześniejszą kradzieżą kabla telekomunikacyjnego, która miała miejsce około godziny 15. Chwilę później ich przypuszczenia potwierdziły się. W bagażniku samochodu 20 latka ujawniono kawałki pociętego kabla pochodzącego z kradzieży. Sprawca został zatrzymany.

Jednak to nie był koniec tej sprawy. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli w oddali sylwetki dwóch osób oddalających się z rejonu kradzieży. W wyniku podjętego pościgu stróże prawa zatrzymali dwóch 16 latków, a w okolicy mostu ujawnili kolejne kawałki kabla przygotowanego do transportu. W czasie wykonywania czynności okazało się, że zatrzymani młodzieńcy dokonali kradzieży przewodów telekomunikacyjnych już po południu, a w nocy próbowali ukraść kabel jeszcze raz. Na gorącym uczynku zostali zatrzymani przez policjantów.

Łączna wartość skradzionych kabli telekomunikacyjnych została oszacowana na blisko 12 tysięcy złotych. 20 latek usłyszał już zarzuty. Za tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą nieletnich sprawców czynów karalnych zajmie się Sąd.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pijany z dożywotnim zakazem, uszkodził 5 zaparkowanych aut

tsa24.com28 kwietnia 2021

152 km/h w terenie zabudowanym, to zdecydowanie za szybko

tsa24.com27 kwietnia 2021

Odpowie za ograbienie miejsc pochówku

tsa24.com21 kwietnia 2021

39-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego umawiał się z 13-latką

tsa24.com21 kwietnia 2021

Dotychczas pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy

tsa24.com19 kwietnia 2021

Nietrzeźwy z sądowym zakazem

tsa24.com19 kwietnia 2021

Włamał się do domu, zdążył jedynie zjeść śledzie

tsa24.com19 kwietnia 2021

Byli bici, kopani oraz uderzani znakiem drogowym bez powodu

tsa24.com6 kwietnia 2021

Z koszykiem pełnym towaru uciekł ze sklepu

tsa24.com1 kwietnia 2021