Kronika Policyjna

Złodzieje kabli zatrzymani

Złodzieje kabli zatrzymani

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali trzech sprawców kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy chcieli przetransportować skradzione mienie. Jak się okazało, to nie była ich pierwsza kradzież.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek tuż po godzinie 21. Policjanci podczas patrolu zauważyli pojazd, do którego z mostu na rzece Wisła szybkim krokiem zmierzał mężczyzna. Mundurowi od razu zaczęli podejrzewać, że osoba ta może mieć związek z wcześniejszą kradzieżą kabla telekomunikacyjnego, która miała miejsce około godziny 15. Chwilę później ich przypuszczenia potwierdziły się. W bagażniku samochodu 20 latka ujawniono kawałki pociętego kabla pochodzącego z kradzieży. Sprawca został zatrzymany.

Jednak to nie był koniec tej sprawy. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli w oddali sylwetki dwóch osób oddalających się z rejonu kradzieży. W wyniku podjętego pościgu stróże prawa zatrzymali dwóch 16 latków, a w okolicy mostu ujawnili kolejne kawałki kabla przygotowanego do transportu. W czasie wykonywania czynności okazało się, że zatrzymani młodzieńcy dokonali kradzieży przewodów telekomunikacyjnych już po południu, a w nocy próbowali ukraść kabel jeszcze raz. Na gorącym uczynku zostali zatrzymani przez policjantów.

Łączna wartość skradzionych kabli telekomunikacyjnych została oszacowana na blisko 12 tysięcy złotych. 20 latek usłyszał już zarzuty. Za tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą nieletnich sprawców czynów karalnych zajmie się Sąd.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020