Kronika Policyjna

Złodzieje kabli zatrzymani

Złodzieje kabli zatrzymani

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali trzech sprawców kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy chcieli przetransportować skradzione mienie. Jak się okazało, to nie była ich pierwsza kradzież.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek tuż po godzinie 21. Policjanci podczas patrolu zauważyli pojazd, do którego z mostu na rzece Wisła szybkim krokiem zmierzał mężczyzna. Mundurowi od razu zaczęli podejrzewać, że osoba ta może mieć związek z wcześniejszą kradzieżą kabla telekomunikacyjnego, która miała miejsce około godziny 15. Chwilę później ich przypuszczenia potwierdziły się. W bagażniku samochodu 20 latka ujawniono kawałki pociętego kabla pochodzącego z kradzieży. Sprawca został zatrzymany.

Jednak to nie był koniec tej sprawy. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli w oddali sylwetki dwóch osób oddalających się z rejonu kradzieży. W wyniku podjętego pościgu stróże prawa zatrzymali dwóch 16 latków, a w okolicy mostu ujawnili kolejne kawałki kabla przygotowanego do transportu. W czasie wykonywania czynności okazało się, że zatrzymani młodzieńcy dokonali kradzieży przewodów telekomunikacyjnych już po południu, a w nocy próbowali ukraść kabel jeszcze raz. Na gorącym uczynku zostali zatrzymani przez policjantów.

Łączna wartość skradzionych kabli telekomunikacyjnych została oszacowana na blisko 12 tysięcy złotych. 20 latek usłyszał już zarzuty. Za tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą nieletnich sprawców czynów karalnych zajmie się Sąd.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Po pachnące łupy pojechał rowerem 30 km

tsa24.com15 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Złota

tsa24.com14 września 2021

Kradzież ciągnika siodłowego DAF z naczepą ! Może masz jakieś informację ?

tsa24.com31 sierpnia 2021

Powrót z wakacji -o czym warto pamiętać?

tsa24.com30 sierpnia 2021

Bezpieczny przejazd -“szlaban na ryzyko”

tsa24.com20 sierpnia 2021

Dalsze poszukiwania zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com18 sierpnia 2021

Tragiczny wypadek w gminie Obrazów

tsa24.com16 sierpnia 2021

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com13 sierpnia 2021

Dzień poszukiwań w sandomierskiej policji

tsa24.com11 sierpnia 2021