W Sandomierzu

Zmiany w Radzie Miasta. Piotr Chojnacki nowym przewodniczącym

Zmiany w Radzie Miasta. Piotr Chojnacki nowym przewodniczącym

Andrzej Bolewski zrezygnował dziś z pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Miasta. Swoją rezygnację złożył również wiceprzewodniczący Jacek Dybus. Nowym przewodniczącym został Piotr Chojnacki, głosowało na niego 16 radnych. 

Radny Andrzej Anwajler poprosił o uzasadnienie rezygnacji dotychczasowego przewodniczącego. Andrzej Bolewski powiedział, że rezygnuje z powodów osobistych i odmówił składania dalszych wyjaśnień. Piotr Chojnacki dotychczas pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, złożył dziś rezygnację z obejmowanego stanowiska oraz członkostwa w komisji. Chwilę później został wybrany nowym Przewodniczącym Rady Miasta. Otrzymał od radnych 16 głosów popierających jego kandydaturę i 3 głosy negatywne. Nowy Przewodniczący Rady Miasta należy do klubu “Nasze miasto Sandomierz”.

-Wiem, że stoi przede mną wielkie zadanie i odpowiedzialność. Chce być przewodniczącym wszystkich radnych, a poprzez swoje działania poprawić nie tylko wizerunek Rady Miasta, ale także wzmocnić relację pomiędzy mieszkańcami , a radnymi. Wszyscy radni muszą sobie uświadomić, że tak naprawdę to my jesteśmy dla mieszkańców, a nie odwrotnie, a podejmowane przez nas uchwały muszą być realnym odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców Sandomierza, a nie polityki czy wzajemnych układów – powiedział Piotr Chojnacki, Przewodniczący Rady Miasta.

Radny Wojciech Czerwiec gratulował Piotrowi Chojnackiemu i powiedział, że widzi w nim duży potencjał.

-Myślę, że wybór Piotra Chojnackiego na Przewodniczącego Rady Miasta jest jednym z lepszych wyborów w tej kadencji, której 2,5 roku można uznać za stracone, ale mimo wszystko zostało jeszcze trochę czasu na dobre działania. Liczę na to, że radny Chojnacki będzie trzymał w jednej ręce statut miasta, a drugą ręką będzie się nim posługiwał, co jest bardzo ważne – powiedział Wojciech Czerwiec, Radny Miasta Sandomierza.

IMG_5378 (Kopiowanie)

IMG_5392 (Kopiowanie)

IMG_5396 (Kopiowanie)

IMG_5403 (Kopiowanie)

IMG_5407 (Kopiowanie)

IMG_5420 (Kopiowanie)

K.K.Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Teresa

    30 maja 2017 at 08:48

    Jeżeli p.Czerwiec, członek Rady, a przez długi okres nawet jej wiceprzewodniczący, twierdzi, że stracono 2,5 roku, to nie wypada z nim polemizować, a pokornie zgodzić się z tym stwierdzeniem i obiecać, że dołożymy wszelkich starań, aby w następnych wyborach wybrać osoby, które czasu marnować nie będą. Bijemy się w piersi, że wybieraliśmy tak niefrasobliwie, czego skutkiem jest stracone owe dwa i pół roku! Więcej się to nie powtórzy!
    Aby jednak nie dołować kompletnie Pana Radnego, nadmienię, że był jednak w tym czasie pewien – co prawda tylko jeden, ale zawsze – pozytyw. Otóż przez ostatnie dwa i pół roku praktycznie nie było w Sandomierzu komarów. Myślę, że radni mogą sobie śmiało ten fakt wpisać w swoje c.v. jako osiągnięcie. No bo cóż innego wpiszą?…
    W imieniu pewnej części elektoratu – Teresa [mocno pokłuta – źle głosowałam i oto pokuta! – :)))]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Wieniec Gminy Łoniów wyróżniony na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie

tsa24.com28 września 2020

Pamięci zastrzelonych górników

tsa24.com25 września 2020

Amazonki promowały profilaktykę raka piersi

tsa24.com25 września 2020

Pierwsza wojna śmieciowa.

tsa24.com24 września 2020

VII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

„Jesienny ogród muzyczny” – koncert Tria Saksofonowego Moderato

tsa24.com24 września 2020

Dzień przedszkolaka w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

Noc Muzeów w Zamku Królewskim w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

Podziękowania dla Rafała Dybowskiego

tsa24.com23 września 2020