sport

Zwycięstwo krokiem do 3. ligi

W meczu 6. kolejki świętokrzyskiej IV ligi Wisła Sandomierz wygrała w Kazimierzy Wielkiej ze Spartą 2-0 (1-0). Bramki strzelili Mateusz Michalski i Maciej Stróżak. Była to trzecia wygrana bez straty gola. Wiślacy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Wiosną w Sandomierzu piłkarze Sparty zostali rozgromieni 1-6 (1-2). W 9. minucie Mateusz Michalski skierował futbolówkę do bramki, wykorzystując centrę Sebastiana Mandzelowskiego. Autorem drugiego trafienia był w 72. minucie Maciej Stróżak, który ładnym strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

31 sierpnia 2016, 17:00 – Kazimierza Wielka Sparta

Kazimierza Wielka 0-2 Wisła Sandomierz

Mateusz Michalski 9, Maciej Stróżak 72

Sparta: 69. Damian Paździor – 15. Mariusz Adamczyk, 18. Adrian Morsztyn, 6. Paweł Skalski, 2. Patryk Oleksa, 8. Krystian Tabor, 16. Mariusz Sierakowski (80, 21. Mateusz Wąż), 14. Paweł Czajka, 11. Dariusz Zawadzki, 7. Mateusz Kawula, 9. Ifeanyi Nwachukwu.

Wisła: 1. Patryk Drzymała – 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 14. Daniel Chorab (67, 23. Paweł Bażant) – 10. Jarosław Piątkowski, 8. Jakub Kwiecień, 7. Marcin Sudy, 9. Mateusz Michalski (86, 22. Arkadiusz Kosno), 15. Sebastian Mandzelowski (67, 16. Jakub Łata) – 93. Maciej Stróżak (80, 6. Krystian Maruszczak).

Piłkarze Wisły Sandomierz, wygrywając 2-0 (1-0) ze Spartą Kazimierza Wielka, zrobili kolejny krok w drodze do powrotu na trzecioligowe boiska.

Zwycięstwo skomentował szkoleniowiec sandomierzan:

– Jarosław Pacholarz. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu Wisła pewnie ograła Spartę 6-1 (2-1). Jednak lekceważenie rywala nie wchodziło w grę. Jarosław Pacholarz (trener Wisły Sandomierz): – Nie narzekajmy na wynik, bo Sparta jest w przebudowie. Ciężej jest się jej pozbierać po spadku. Grają bardzo solidnie, mają dobrych zawodników. Moim piłkarze byli skoncentrowani. Mecz z wiosny to zupełnie inna historia, inni zawodnicy. Wynik tamtego spotkania nie miał znaczenia. Cieszy zerowe konto z tyłu. Teraz już myślimy o Połańcu. Trzeba się szybko zregenerować.

źródło: wisla-sandomierz.futbolowo.pl