sport

Zwycięstwo na otarcie łez

W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie Wisła Sandomierz sprawiła niespodziankę w Krakowie i po zaciętym meczu zwyciężyła miejscowe rezerwy Cracovii 4-3 (1-2).

Dwie bramki zdobył Mateusz Lampart, a po jednej strzelili Wojciech Dziadzio i Jakub Łata. Dla 17-letniego Łaty było to pierwsze trafienie ligowe w koszulce Wisły. Podopieczni Jarosława Pacholarza w tabeli zajęli 11. miejsce. W spotkaniu z Cracovią II wiślacy chcieli wygrać by inny świętokrzyski zespół – Spartakus Daleszyce – utrzymał się w lidze. Sztuka ta udała się po dramatycznych 90 minutach.

Początek meczu układał się po myśli gospodarzy. W 8. minucie Przemysław Pyrdek pokonał sandomierskiego bramkarza. W 40. minucie przejęcia pola gry przez Wisłę udokumentował trafieniem Mateusz Lampart. Mimo wyrównania z prowadzenia do przerwy cieszyli się krakowianie. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy kontrowersyjny rzut karny wykorzystał Krzysztof Szewczyk.

Po wznowieniu zawodów ponownie błysnął Szewczyk, pokonując Jakuba Zolecha w 59. minucie. Mecz był bardzo zacięty. Żadna z drużyn nie odpuszczała. W 71. minucie Lampart drugi raz w tym spotkaniu umieścił futbolówkę w siatce. Osiem minut później do remisu doprowadził Wojciech Dziadzio. Pogromcą i człowiekiem, który przez wiele tygodni będzie śnić się zawodnikom Cracovii zdecydowanie będzie młody Jakub Łata, który w 90. minucie pozbawił złudzeń rywali i dał Wiśle zwycięstwo.

Wisła zakończyła sezon na 11. miejscu z dorobkiem 45 punktów.

Słaba gra w rundzie jesiennej głównie zadecydowała o spadku do IV ligi.

4 czerwca 2016, 17:00 – Kraków Cracovia II 3-4 Wisła Sandomierz

Przemysław Pyrdek 8, Krzysztof Szewczyk 45 (k), 59 – Mateusz Lampart 40, 71, Wojciech Dziadzio 79, Jakub Łata 90

Cracovia: 83. Damian Drzewiecki – 4. Patryk Moskal, 88. Łukasz Sosnowski, 70. Mateusz Krasuski, 92. Radosław Kuligowski – 67. Dawid Surma (66, 9. Beniamin Jeż), 5. Mateusz Argasiński, 10. Marcin Szymczak, 44. Hubert Adamczyk (75, 33. Szymon Słowiak), 95. Przemysław Pyrdek – 32. Krzysztof Szewczyk.

Wisła: 1. Jakub Zolech – 24. Daniel Beszczyński, 4. Mateusz Kolbusz, 8. Roman Mykytyn, 14. Daniel Chorab (75, 23. Paweł Bażant) – 22. Mateusz Lampart, 13. Bartosz Szepeta, 20. Fabian Burzyński (67, 11. Karol Szustak), 6. Wojciech Dziadzio, 7. Mateusz Górny (80, 15. Jakub Łata) – 93. Maciej Stróżak (88, 21. Jakub Kwiecień). żółte kartki: Szymczak, Sosnowski, Jeż – Kolbusz, Beszczyński, Górny.

sędziował: Jakub Kupczak (Nowy Sącz).